Doğal makyaj yaparken pastel tonları göz önünde bulundurun!

Yaz aylarının da yaklaşmasıyla beraber hem güneşten yanmış görünümü vermek hem de cildi daha sağlıklı göstermek için trend renklerle doğal makyaj yaptık!

Doğal makyaj yaparken pastel tonları göz önünde bulundurun!

Sıcak havalarda ağır makyajın yerini genellikle doğal renklerin ve hafif  makyajın yerini aldığını artık hepimiz biliyoruz. cildinize uyguladığınız kat kat makyajın yerini daha ince ve renkli güneş koruma ürünleri alıyor. Peki yaz aylarının favori makyajı olan doğal makyajı 2019'un trend renkleriyle birleştirmeye ne dersiniz? İşte yaz aylarında sürekli olarak elinizin gideceği trend renklerle doğal makyaj tüyoları elmaelma.com'da tüm detaylarıyla bulabilirsiniz!

PÜRÜSSÜZ BİR CİLT!

İlk olarak yaz kış farketmeksizin cildinizin temizliğidir. Sabah ve akşam cilt temizleme rutinlerinizigerekli hassasiyeti göstermeniz gerekiyor. Yüzünüzü temizleyip cilt tipinize göre nemlendirici uyguladıktan sonra makyaja geçebilirsiniz!

FONDÖTEN YERİNE RENKLİ GÜNEŞ KORUMA KREMİ KULLANIN!

Fondöten yerine yaz aylarında her zaman renkli güneş koruma faktörlü güneş kremlerinden kullanarak hem cildinizi korumuş hem de cildinizdeki kusurları gizleyebilirsiniz! Böylelikle ciildinizi yaz boyunca fondötenle uzun süreli bir mesafe koyabilirsiniz.

YANAKLARDA PEMBE ESİNTİSİ

Yanaklarınıza güneşten yanmış görünümü vermek için şeftali tonlarında hafif allık uygulayabilirsiniz. Allık cildinizi hem daha sağlıklı hem de daha renkli göstermeye yardımcı olacaktır. 

GÖZLERDE MERCAN TONLARI

Sezonun en trend renkleri arasında olan mercan ve tonlarını en hafif haliyle göz makyajınızda kullanarak canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. unutmayın kalın eyeliner ve kat kat sürülmüş maskara sizi olduğunuzdan farklı bir görünüme sahip olmanıza neden olabilir. unutmayın doğal makyajın amacı cildi daha sağlıklı gösterip cildi hafif renklendirmektir.

DUDAKLARDA PASTEL TONLAR

Dudak renginize yakın ancak pembe alt tonlu rujlar yazın vazgeçilmezi olacaktır!

Yorumlar