Doğru kapatıcı nasıl seçilir gözenekleri geniş bir cildiniz varsa...

Doğru kapatıcı nasıl seçilir? Doğru kapatıcıyı seçmenin püf noktaları neler? Tüm merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da.

Doğru kapatıcı nasıl seçilir gözenekleri geniş bir cildiniz varsa...

Doğru kapatıcı seçmek, makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan bir tanesidir. Hatta makyaj yapmanın kilit noktasıdır diyebiliriz. Kusursuz bir makyajın en temel noktası olan kapatıcı seçimine dair bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık. Peki doğru kapatıcı nasıl seçilir? Kapatıcı seçmenin püf noktaları neler? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını elmaelma.com'da buluabilirsiniz. 

KALİTESİZ ÜRÜNLER TEHLİKE SAÇIYOR 

Kusursuz bir makyajın en temel noktası doğru kapatıcı seçmektir. Gözaltındaki morlukların kapatılmasına yardımcı olan kapatıcılar, cilde uygun ve kaliteli olmalıdır. Kalitesiz ürünler ciddi şekilde tehlike saçmaktadır. Cildinizin kolayca yaşlanmasına neden olacak bu ürünlerden uzak durmalısınız. Kötü görünüm vermesinin yanı sıra cildinizde problem yaşamanıza da neden olur. 

DOĞRU KAPATICI NASIL SEÇİLİR? 

Doğru kapatıcı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanes cildinizin tipi diğeri de cildinizin neye ihtiyaç olduğu konusudur. Kuru bir cilde sahipseniz krem kıvamındaki kapatıcıları seçmeniz daha doğru olacaktır. Eğer yağlı ve gözenekleri geniş bir cildiniz varsa mat kapatıcıları kullanmalısınız. Likit kapatıcılar, karma, hassas ve yağlı ciltler için idealdir. 

CİLT TONUNUZDAN AÇIK BİR TON FONDÖTEN KULLANIN 

Doğru kapatıcı seçmenin bir diğer püf noktası da cilt tonunuzla aynı ya da bir ton açık olanı kullanmaktır. Cildinizden daha koyu renkte olan kapatıcılar, göz altılarınızda gri gölge oluşumuna sebep verebilir. 

PROBLEMLİ CİLTLER STİCK KAPATICILARDAN UZAK DURUN! 

Problemli bir cildiniz varsa stick kapatıcılardan uzak durun. Bu tarz kapatıcılar genellikle bölgesel kusurlar için idealdir. Hele cildiniz bir de yağlıysa bu kapatıcıdan kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü stick kapatıcılar, yağlı bir forma sahip olduğu için gözenekleri tıkayabilir.

 

Yorumlar