Evde kırmızı ruj nasıl yapılır malzemeleri nelerdir kolayca hazırlayacaksınız!

Evde kırmızı ruj nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Evdeki malzemelerle basit bir şekilde kendi rujunuzu yapabilirsiniz. İşte tarifi!

Evde kırmızı ruj nasıl yapılır malzemeleri nelerdir kolayca hazırlayacaksınız!

Her kadının da bildiği gibi rujlar makyajın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ama çoğu zaman istediğimiz rengi bulamıyoruz. Kimimizde kimyasal olduğu için ruj kullanmak istemiyor. Peki evde doğal malzemelerle kendi rujunuzu hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bugün siz elmaelma.com  okuyucularımız için evde tamamen doğal olarak hazırlayabileceğiniz kırmızı ruj yapımını hazırladık. İşte malzeme listesi ve hazırlanışı ile kırmızı ruj yapımı! 

MALZEMELER:

1 adet küçük boy kırmızı turp, hindistan cevizi yağı, gerçek bal

YAPILIŞI:

Turpu güzelce yıkayıp, kabuklarını soyun. Ardından rende yardımıyla rendeleyerek suyunun çıkmasını sağlayın. Çıkan suyu temiz bir bez yardımıyla süzün ve bir kabın içine aktarın. İçine iki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir tatlı kaşığı balı koyun ve iyice karıştırın. İstediğiniz renk olana kadar turp suyu ilave edebilirsiniz. Karışımı yaptıktan sonra ruju kullanacağınız temiz bir kaba aktarın ve buzdolabında donması için birkaç saat bekleyin. Hazırladığınız ruju serin ortamda muhafaza ederek 1 ay boyunca kullanabilirsiniz.

Yorumlar