Gözlük kullananlar için makyaj önerileri nelerdir?

Gözlük kullanmak kimileri için bir aksesuardan ibaret ancak gözü bozuk olanlar için hayatlarının bir parçası olmaktadır. Peki gözlük takanlar nasıl makyaj yapar

Gözlük kullananlar için makyaj önerileri nelerdir?

Makyaj yapmak, kozmetik mağazalarında saatler geçirip kozmetik ürün alışverişi yapmak hemen hemen her kadının vazgeçilmez alışkanlıklarından biridir. Günümüzde çeşit çeşit satın aldığımız kozmetik ürünlerle dilediğimiz makyajı yapabiliyoruz. Ancak makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bunlarda kendi içinde çeşitlere ayrılır mesela yüz hatlarına göre, gözlerin büyüklüğüne küçüklüğüne göre uyguladığımız makyajı kullandığımız aksesuarlara göre de değişiklik göstermektedir.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka husus da gözlük kullananlardır. Kimisi için gözlük kullanmak bir aksesuardan ibaretken kimilerine göre de göz sağlığı için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bugün sıklıkla sorulan sorulardan olan gözlük kullananların makyajda dikkat etmesi gereken hususları hazırladık. İşte gözlük kullananların makyaj yaparken dikkat etmesi gereken noktalar.

GÖZ MAKYAJI

Gzölük kullananların sıklıkla yaptığı hatardan biri de ağır dumanlı göz makyajları! eğerki kalın kemikli bir gözlük kullanıyorsanız gözlerinizde koyu renkli yoğun göz makyajlarından uzak dumalısınız. Bu uygulama gözlerinizi olduğundan daha karanlık ve koyu gözükmesine neden olacaktır. Aksi taktirde kemikli gözlüğünüz gözlerinize zaten koyu bir gölge düşürmektedir. Ancak illaki koyu tonlarda dumanlı bir göz makyajı yapmak istiyorsanız o gün için lens kullanabilirsiniz.

GÖZ KALEMİ RENGİ

Göz kalemi kullanmak istiyorsanız bu noktada tercih edeceğiniz göz kalemi rengi gözlük çerçevenizden bir veya iki ton açık renklerde olmasına özen göstermelisiniz. Aksi taktirde hem gözlerinizi hemde gözlük çerçevenizi küçük görünmesine neden olacaksınız.

MASKARA UYGULAMASI

Gözlük kullanıyorsanız dikkat etmenize gereken en önemli aşamalardan biri de maskaradır. Göz altlarınıza maskara uyguluyorsanız bunu yapmaktan vazgeçin. Bunun nedeni ise gözlüğünüzün gözlerine düşürdüğü gölgeyle göz altınıza sürdüğünüz maskarayla beraber göz altlarınızı olduğundan daha mor görünmesine neden olacaktır. 

KAPATICI TONLAMASI

Gözaltlarınızı kapatmak için genelllikle sarı alt tonlu kapatıcıları tercih etmeye özen gösterin. Bu durum sizin daha dinç görünmenizi sağlayacaktır.

 

Yorumlar