Kapatıcı nasıl kullanılır yapılan hatalar nelerdir?

Kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biri olan kapatıcıları ne kadar doğru kullanıyoruz? Siz de bu hatalara düşmeyin!

Kapatıcı nasıl kullanılır yapılan hatalar nelerdir?
-A A+

Makyaj çantasının olmazsa olmazlarından kapatıcıları kusurlarımızı örtmek için kullanıyoruz ama bazen kusurları örterken daha da kötü bir görünümle karşı karşıya kalıyoruz. Bunun en büyük nedeni kapatıcıyı yanlış kullanmaktır. İşte kapatıcı kullanırken yapılan hatalar...

SIRALAMAYI ŞAŞIRMAYIN

Makyaja her zaman fondöten ile başlamalısın. Fondötenini sürdükten sonra cilt kusurlarının daha az görüldüğünü fark edeceksin. Daha sonra göz altlarına, görünen sivilce izlerine veya kızarıklıklarına kapatıcıyı lokal olarak uygulamalısın.

GÖZ ALTINA SÜRERKEN DİKKAT

Kapatıcını göz altına sürerken yatay çizgiler halinde değil, ters üçgen biçiminde sürmelisin. Böylece göz altında daha geniş bir aydınlanma ve canlılık göreceksin. Yüz şeklin ne olursa olsun, kapatıcını bu şekilde sürmelisin.

TEN RENGİNİZDEN 2 TON AÇIK KAPATICI KULLANIN

Göz altını veya cilt kusurlarını kapatırken seçtiğin kapatıcı, ten renginden bir veya iki ton açık olmalıdır. Böylece göz altında daha taze ve genç bir görünüm yakalayabilirsin. İhtiyacına göre yeşil, somon veya pembe tonlarındaki kapatıcıları da kullanabilirsin. Bu renklerin ne işe yaradığını öğrenmek bu yazımıza göz atabilirsin

KAPATICI-NEMLENDİRİCİ-AYDINLATICI

Çok makyaj yapmak istemediğin, sadece kusurlarını kapatmak istediğin günler için sana harika bir önerimiz var. Biraz kapatıcını, nemlendirici ve aydınlatıcı ile karıştır daha sonra göz çevrene uygula. Böylece yorgun görünümünü azaltıp, daha fresh bir ten elde edebilirsin.

DUDAK ÇEVRESİ

Kırmızı ruj sürerken acemi görünmek istemiyorsan sana harika bir ipucumuz var! Öncelikle dudak kalemi ile dudağını çerçevele daha sonra rujunu sür. Daha sonra kapatıcı ile dudak çevreni kusursuzlaştırarak dudaklarını ön plana çıkarabilirsin.