Katılaşmış oje nasıl inceltilir içerisine bir miktar aseton dökerseniz...

Katılaşmış oje nasıl inceltilir? Katılaşmış oje nasıl çözülür? Alındıktan bir süre sonra katılaşan ojeleri kurtarmanın pratik yollarını sizler için araştırdık.

Katılaşmış oje nasıl inceltilir içerisine bir miktar aseton dökerseniz...

Kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biri de hiç kuşkusuz ojelerdir. Güzel ve narin görünen parmaklar için oje kullanımı epey önem taşıyor. Satın aldığımız ojeler zaman içerisinde katılaşabiliyor ya da yapıları bozulabiliyor. Daha şişenin yarısı duruyorken ojenizi çöpe atmak istemiyorsanız sizin için hazırladığımız bu yöntemlere bir göz atabilirsiniz. İşte katılaşan ojeyi hayata döndürmenin yolları…

Oje inceltici kullanabilirsiniz 

Katılaşan ojeyi inceltmenin en etkili yollarından bir tanesi oje inceltici kullanmaktır. Yapmanız gereken tek şey yapısı bozulan ojenizin içerisine birkaç damla inceltici dökmek ve ardından kapağını kapatığ sallamak. İyice birbirine karıştıktan sonra ojenizin yeniden eski haline döndüğünü fark edeceksiniz. 

Sudan dökmeyi deneyin 

Kuruyan ojenizin şişesini sıcak su dolu bir kabın içine koyun. Şişenin ağzının sıkıca kapalı olduğundan da emin olun. Şişeyi yaklaşık 3 dakika suda bekletin ve daha sonra biraz sallayın. Bu yöntem ile eğer ojeniz kapağı zor açılıyorsa kapağın gevşemesine de yardımcı olacaktır. Katılaşmış ojeyi eski haline döndüren yöntemler arasında en çok tercih edileni budur. 

Aseton dökün

Aseton dökmeyi deneyebilirsiniz. Tabi miktarını abartmadan ve fazla kaçırmadan! Bir damla saf aseton ile ojenizi ince bir şekilde karıştırabilir ve daha sonra sevdiğiniz ojeyi tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

 

 

Yorumlar