Kusursuz makyaj nasıl yapılır parlak ve mat fondötenden uzak durun!

Biz kadınların her zaman olmasada bazı zamanlarda kusursuz bir görünüme ihtiyaç duyduğumuz bazı zamanlar olabiliyor. İşte özel günler için kusursuz makyaj!

Kusursuz makyaj nasıl yapılır parlak ve mat fondötenden uzak durun!

Hiç birimiz dört dörtlük değiliz ve olmak zorunda da değiliz! Ancak zaman zaman kusurların gizlenmesi gereken özel günler olabilir. Özel bir güne hazırlanmak veya her yıl tekrarladığınız özel bir güne kusursuz bir şekilde gitmek isteyebilirsiniz. İşte bu isteğiniz için kusurlarınızı ortadan kaldıracak makyajda ufak dokunuşlarlar göz kamaştıran bir görünüm için bir araya getirdiğimiz renklendirme önerilerimize göz atmaya ne dersiniz...

NEMLENDİRMEDEN VAZGEÇMEK YOK!

İster ağır bir makyaj yapın, ister yok gibi makyaj bu noktada her zaman uygulamanız gereken adımlardan biri de cildi nemlendirme işlemi olacaktır. Makyaj yapmaya başlamadan önce cilt tipinize göre cildinizin ihtiyacınız olan nemi sağlayarak cilt makyajınızın kalıcılığını arttırmak için cildinizi nemlendirin.

PARLAK VE MAT FONDÖTENLERDEN UZAK DURUN!

Karşılaşacağınız ortamı bilmediğiniz için aşırı ışıltılı veya mat fondötenlerden uzak durun. Bunun nedeni bu seçeneklerdek fondötenler cildinizde zamansız bir görünüme neden olabilir. Cildiniz çok düz veya çok parlak olabilir. Bu tarz görünümlerde bizim bu tarz durumlarda riske girmememiz gereken durumlardan biridir. 

YÜZ HATLARINI ÖN PLANA ÇIKARIN!

Yüz hatlarınızı ön plana çıkarmak için kontürleme işleminden yararlanabilirsiniz. Cildinize ister ağır makyaj ister hafif gündelik bir makyaj yapın farketmeksizin yüz hatlarınızı kontür yaparak ön plana çıkarabilirsiniz. Kontürleme işlemi aynı zamanda yüzünüzdeki ortantızılığıda geri plana atabilirsiniz!

OLMAZSA OLMAZ KAPATICI!

Parmaklarınızdan yardım alarak yüzünüzdeki lekeleri veya gözenekleri gizlemek için üzerine hafif kapatıcı uygulayarak üzerini örtebilirsiniz. Ancak gözaltınıza göre kapatıcı seçerken kremsi yapıda olmasına özen göstermeniz gerekiyor aksi taktirde göz altınızda çizgilenmeler olabilir. Tüm gece boyunca belirgin ince çizgilerle dolaşmak istemezsiniz...

BİRAZCIK GÜNEŞTEN YANMIŞ GÖRÜNÜMÜ ELDE EDİN!

İçerisinde küçük ışıltılar bulunduran cilt tonunuza uygun bir allık uygulayabilirsiniz. Bu görünüm hem yüz hatlarınızı yumuşatacak hem de güneşten birazcık yanmış gibi görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Ancak palyaçolara dönmemek için ilk olarak fırçanıza aldığınız allığı elinizin üzerinde fazlasını almayı unutmayın!

 

Yorumlar