Plaj için makyajı nasıl yapılır? Kaşlarınız için şeffaf ürün kullanın!

Yaz aylarının vazgeçilmez aktivitesi plajda güneşlenmek ve denize girmek isteyenlerin güzelliğinde ödün vermemeleri adında plaj için makyaj yapmanın tüyoları!

Plaj için makyajı nasıl yapılır? Kaşlarınız için şeffaf ürün kullanın!

Günlük hayatta az veya çok fark etmeksizin makyaj uygulayanların plajda da güzelliğinden ödün vermek istemeyenler için plajda yüzünüzü solgun göstermeyecek cildinizi canlı ve parlak gösterecek makyaj önerilerini Ünlülerin vazgeçilmez ismi Türkiye’nin en değerli makyaj sanatçılarından Hamiyet Akpınar, yaz aylarında plajlardaki makyaj uygulamalarınız için her daim naturel güzelliğin olmazsa olmazlarını sıraladı. Plajda ağır makyaj yapmak yerine kaşlarınızı düzgün gösterecek şeffaf jel kullanmak gibi ufak dokunuşlar yaparak plajda da bakımlı görünebilirsiniz! İşte plajda sihirli dokunuşlarla hafif makyajın sırrı!

Plajda Güzellik Sırları!

Usta makyaj artisti Hamiyet Akpınar, plajlarda güzelliğinizden ödün vermeyecek ufak dokunuşlar için sırlarını paylaştı. Güzel bir cilde yatırım yapmanın, güneşten koruma olduğunu her fırsatta hatırlatan Hamiyet Akpınar, plajlarda faktör korumalı BB krem ya da renkli güneş koruyucuların hayat kurtardığını söyledi.
 
Akpınar, “Uygulama öncesi yüzünüzün ışıldaması için makyaj bazı da tercih ederek, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanaklarınıza renk katmak için sıvı formdaki allıkları, bronzlaştırıcı pudraları, gözleriniz için ise jel far ve su geçirmez özellikte bir maskara kurtarıcınız olacaktır. Doğal tonlardaki dudak parlatıcıları ve kaş sabitleyiciler de plaj makyajı için ideal!” diyerek pürüzsüz ve canlı bir görüntüyle tatilinizin keyfini çıkarmanız için plaj makyajının püf noktalarından bahsetti.

Güneş Lekelerini Azaltmak için...
 
Güneş lekeleriyle savaşmak için ise leke görünümünü azaltmak adına ince yapılı ve güneş korumalı waterproof pate kremleri kullanmanızın ideal olduğunu vurgulayan Hamiyet Akpınar, yazın cildimiz su kaybettiği için bol sıvı tüketilmesini ve cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesini tavsiye etti.
 
Kalıcı olarak bilinen birçok markanın ürünlerinin de bazı tenlerde sıcağa bağlı olarak akabildiğini, bu nedenle makyajın şart olduğunu düşündüğümüz noktada doğru bir güzellik merkezinde iyi bir kalıcı makyaj da yapılabileceğine değinen Akpınar, kendisinin renkli güneş koruyucu, doğal dudak rengi nemlendirici, su geçirmez kalem, rimel ve kaş rimeli kullanarak plajlarda fresh görünümü sağladığını söyledi.

Yorumlar