Rihanna'nın Puma ile hazırladığı ayakkabı koleksiyonundan ilk parça!

Puma Kreatif Direktörü ve Marka Elçisi Rihanna, sahibi olduğu Fenty markası için Puma ile beraber hazırladığı Puma by Rihanna koleksiyonunun ilk tanıtımını yaptı.

Rihanna'nın Puma ile hazırladığı ayakkabı koleksiyonundan ilk parça!

Rihanna’nın kreatif önderliğinde hazırlanan koleksiyonun ilk parçası Puma Creeper, efsanevi Puma Suede modelini kural tanımayan bir punk tarzıyla yeniden yorumluyor. Rihanna tasarımı Puma Creeper, Kasım ayının sonunda sınırlı sayıda olmak üzere Puma İstinye Park mağazasında satışa sunulacak.


Puma Creeper, punk döneminin devrim yaratan müzik ve moda anlayışını, Puma’nın kökleri çok eskiye dayanan spor mirasıyla bir araya getiriyor.

Londra King’s Road sokaklarından doğan punk hareketi, 80’lerin sonunda Manhattan’ın tüm underground kulüplerine damgasını vurmuştu. O kulüpler artık olmasa da, şehrin modasına ve müzik trendlerine yıllardır şekil veren punk kültürü hala ayakta. Puma Creeper modeli, bu kültürden ilham alıyor.


Rihanna, Puma Creeper’ın tanıtımı için müzisyen ve prodüktör arkadaşı Travis Scott’ın desteğini alıyor. PUMA BY RIHANNA kampanyasının ilk çekimlerinde Rihanna’nın yanında yer alan Scott, aynı zamanda çekimlerin kreatif yönetmenliğini üstleniyor.

Rihanna koleksiyonun ilk parçası hakkında şu yorumlarda bulundu: “PUMA Creeper modelini sonunda tüm dünyayla paylaştığım için çok heyecanlıyım. PUMA ile işbirliğimiz sayesinde çok özel ve çok farklı tasarımlar yaratma fırsatı buldum. Arşivlerini iyice taradım ve klasik PUMA modellerine kendi tarzımı kattım. PUMA Creeper da böyle doğdu. Travis Scott’ın bu tanıtımda bana katılıyor olması da çok harika.”


PUMA Creeper, 70’li ve 80’li yıllarda atletlerin bir numaralı tercihi, punk gruplarının, b-boy’ların ve kaykaycıların favorisi, ve Rihanna’nın da tarz gözdesi olan klasik Puma Suede modelini yeniden yaratıyor. Suede tarzını yukarıya taşıyan ve “creeper” adı verilen platform topuklar, heyecan verici renk ve materyal seçeneklerini bir araya getiriyor. Rihanna, Puma Creeper tasarımını tamamlamak için Los Angeles merkezli erkek giyim tasarımcısı Mr. Completely’den de destek alıyor.

Yorumlar