Adet geciktirici bitki çayları doğal yöntemlerden yanaysanız...

Adet geciktirmek için bitkisel yöntemler kullanılabilir mi? Adet geciktirici bitkiler nasıl kullanılır? İşte adet geciktirici özelliği olan o bitkiler!

Adet geciktirici bitki çayları doğal yöntemlerden yanaysanız...

Kadın üreme döngüsünün bir parçası olan adet dönemi, bazı durumlarda planlarınızı etkileyebilir. Yumurtaların vücuttan atıldığı bu dönemi kadınlar kimi zaman kimyasal yollarla ertelemek isteyebilirler. Ancak alınan bu geciktirici haplar sonraki adet döneminin sancılı geçmesine sebebiyet verebilir. Hormonları etkileyerek birtakım yan etkileri de beraberinde getiren bu ilaçlar yerine adet geciktirmek için bitkisel yöntemler kullanılabilir mi? Peki bu yöntemler nelerdir? İlaçsız adet nasıl geciktirilir sorunun yanıtını merak eden elmaelma.com okurları için en doğalından adet geciktirici bitkisel çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

BİTKİ ÇAYLARI AKLA GELEN İLK ÇÖZÜM

 İlaç kullanmadan adet geciktirmek için akla gelen ilk cevap bitki çayları olmaktadır. Herhangi bir alerjik reaksiyon ve risk durumuna dikkat edildiği sürece bitkisel çaylar adet geciktirme için aradığınız ilk çözüm olacaktır.

TARÇIN:

Bilinen etkili adet çözüm yöntemlerinden olan bir çubuk tarçını bir bardak kaynar suya atarak 5-10 dakika demlenmiş halde tüketerek adet gününü ortalama 5 gün kadar geciktirebilirsiniz.

ZENCEFİL VE CİVANPERÇEMİ: 

Zencefil ve civanperçemini birlikte kaynatmanız ve   10 -15 dakika kadar demlenmesi bekledikten sonra tüketmeniz gerekmektedir. Adet döneminden bir hafta önce kullanılmaya başlanması önerilmektedir.

MAYDANOZ:

Adet dönemini birkaç gün ertelemek isteyen kadınların başvurabileceği bir diğer yol ise maydanoz çayıdır. Maydanozu sapları ile beraber bir kaynatıp 3 su bardağı kaynamış suyun içine atarak kaynatın ve regl döneminiz yaklaştığında tüketin.

BİBERİYE:

Adet döneminin yaklaşmasına yakın bir tarihte günde 2 defa biberiye çayı içerseniz etkisini göreceğiniz biberiye, 10 dakika boyunca kaynatılmasının ardından süzülür. Bal ile tatlandırılıp şerbet kıvamına gelene dek karıştırılıran biberiye çayını güvenle içebilirsiniz.

 GÜNDE 2-3 FİNCANDAN FAZLASI ZARARLI OLABİLİR

Adet geciktirmede doğal çözüm olan bitki çaylarını günde 2-3 fincandan fazla tüketilmemeli  ve çaylarıiçmeden önce bu çaylara dair bir alerjinin olmadığından emin olunmalıdır. Gerektiğinde  bir hekime başvurulması kişinin yararına olacaktır.

Yorumlar