Ayak masajının faydaları neler regl ağrısını önlüyor!

Ayak masajının faydaları nelerdir? Havasız ayakkabının içerisinde bedeni tutan ayakları dinlendirmek için yaptığımız ayak masajının regl ağrısına da iyi geliyor

Ayak masajının faydaları neler regl ağrısını önlüyor!

Tüm gün boyunce bedenimizi kapalı ayakkabılar içerisinde taşıyan ayaklarında biraz dinlenmeye ihtiyacı olamaz mı? Özellikle ara sıra yapılan ayak masajı sadece ayaktaki yorgunluğu değil aynı zamanda tüm vücudun yorgunluğunu alıyor! Ayakta bulunan sinirlerin uyarılmasıyla bir çok ağrıyı dindirebiliyoruz. Özellikle kadınların sıklıkla şikayet ettiği regl ağrısını önleyen ayak masajı aynı zamanda baş ağrısına da birebir! Peki ayak masajı neye iyi gelir? Ayak masajının faydaları neler? Hadi gelin tüm bu soruların cevaplarını beraber inceleyelim...

REGL AĞRILARINA İYİ GELİYOR!

Sadece 10 dakikada yapılan bir ayak masajı regl ağrısını dindirebiliyor. Bir çok kadının sıklıkla şikayet ettiği bazısında dayanılmaz ağrılar ortaya çıkarken bazılarında ise hafif ağırlarla atlatılan bu dönemleri ayak tabanının iç kısımlarına masaj yapılarak gerginliğinizi ve regl ağırlarınızdan kurtulabilirsiniz.

BAŞ AĞRISINDAN KURTULMANIN EN ETKİLİ YOLU AYAK MASAJI!

Dayanılmaz baş ağrısından kurtulmanın bir diğer yolda ayak masajıdır. İlaç kullanmak yerine ayağınıza yaptığınız basit bir masajla baş ağrınızı dindirebilirsiniz. Ayak baş parmağınızın arasındaki alanı dairesel hareketlerle ovarak bastırın ve bir kaç kez sıkın ve serbest bırakın.

AYAK MASAJININ FAYDALARI NELER?

Kaslarınızı gevşetmeye oldukça iyi gelerek, kan akışını hızlandırıyor. Ayak masajı ter salgını arttırıyor, Depresyon ve anksiyete gibi belirtileri en aza indirgiyor. Odaklanma sorunu yaşayanlar için ayak masajı odağı arttırıyor. 

Yorumlar