Boyası çıkan mobilya için ne yapılır oje sürebilirsiniz!

Boyası çıkan mobilya için ne yapılır? Zaman içerisinde aşınan ve boyası çıkan mobilyalarınızı evde uygulayacağınız basit yöntemlerle yenileyebilirsiniz!

Boyası çıkan mobilya için ne yapılır oje sürebilirsiniz!
-A A+

Mobilyalar zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak aşınmaya başlamaktadır. Aşınmaya başlayan mobilyalar da bir süre sonra kötü bir görünüme neden olacaktır. Aşınmaya başlayan mobilyalarınızı evde kendi yöntemlerinizle yenileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Elmaelma.com okuyucularımız için aşınmış mobilyalar için neler yapılabileceğiniz hazırladık! Bu yöntemlerle mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz! 

SENTETİK BOYAYLA BOYAYIN 

Mobilyalar zaman içerisinde aşınmaktadır. Aşınmaya başlayan mobilyaların bir süre sonra boyası da kalkar ve bu durum kötü bir görünüme sebebiyet verir. Mobilyanıza uygun sentetik bir boya alarak işe başlayabilirsiniz. 

VERNİKLE UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINI SAĞLAYIN

Mobilyanız eğer açık bir renge sahipse, istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum. Boyamadan önce vernik sıkmanız mobilyanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle vernik sıkmayı unutmamanız da fayda var. Hem bu yöntemle kalıcılığı da artacaktır.

UYGUN RENKTE BANTLA KAPATABİLİRSİNİZ

Mobilyanın rengine uygun yapışkan bant alarak orayı muntazam bir şekilde bantlayabilirsiniz.

AYAKKABI BOYASIYLA BOYAYIN 

Yine başka bir yöntem ise ayakkabı boyasıdır. Bir sünger ya da fırça yardımıyla mobilyanızı ayakkabı boyasıyla boyayabilirsiniz. 

OJE SÜREBİLİRSİNİZ 

Aşınmış mobilyalarınızı yeniden değerlendirebileceğiniz bir başka yöntem ise oje. İstediğiniz renkte bir oje alarak aşınmış mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz.