Güne mutlu uyanmak için televizyonu açmayın!

Güne mutlu uyanmak için yapılması gerekenler nelerdir? Yeni bir güne mutlu ve enerjik bir şekilde merhaba demek için bir sıralama yaptık!

Güne mutlu uyanmak için televizyonu açmayın!
-A A+

Yeni bir güne uyanmak ve günün geri kalanını pozitif eneriyle devam ettirebilmek hepimizin arzuları arasında yer alıyor. Her ne kadar günümüzün verdiği çevresel faktörler ve yoğun iş temposu durumu biraz zorlaştırsa da imkansız değil! Teknolojinin gelişmesi ve gündelik hayatımızda yataktan kalkar kalkmaz sarıldığımız telefonları bir kenara bırakıp tadına varabilmek için elmaelma.com olarak hazırladığımız bazı önerilere gözatabilirsiniz! İşte tüm gün boyunca enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak günü mutlu karşılamanın yolları...

KAHVALTI TÜM GÜNÜ BELİRLER!

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Unutmayın güne nasıl başlarsanız o şekilde devam eder. Sabahları kahvaltı yapmak güne daha mutlu başlamanızı sağlar. Sağlıklı besinler vücudunuza enerji depolayarak gün içerisinde çabuk yorulmanızı engeller.

KASLARI ESNETMEYİ UNUTMAYIN!

Her sabah uyanır uyanmaz kaslarınızı esnetmeyi unutmayın. Vücudu esnetmek vücuttaki kan akışını sağlamak ve vücudunuza mutluluk hormonu olarak bilinen endorfinlerin serbest kalmasını sağlamaktadır. Bu da gün içerisinde hem daha rahat hareket etmenizi hem de daha enerik olmanızı sağlayacaktır.

TELEVİZYON İZLEMEYİ BIRAKIN!

 Güne başlarken kötü haberler duymak veya saatleri televizyon karşısında harcamak hem modunuzun düşmesine neden olabilir. Bu yüzden haberleri genellikle akşam takip etmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü aldığınız herhangi bir kötü haber tüm gün moralinizin bozulmasına ve modunuzun düşmesine neden olabilir.

MÜZİK RUHUN GIDASIDIR

Müzik listenize moralinizi yüksek tutacak dinlemekten hoşlandığınız hareketli müziklerin bir listelemesini yaparak güne sevdiğiniz müzikleri dinleyerek başlayabilirsiniz.

GECEDEN SABAHA HAZIRLIK YAPIN!

Sabah yapmanız gereken hazırlıkları geceden hazırlayarak zamandan tasarruf yapabilirsiniz. Özellikle sabahın erken saatlerinde uyanmanızı gerektirecek günlerde anahtarınızı cüzdanınızı çantanıza koyun ve kıyafetlerinizi her akşamdan hazırlamaya özen gösterin. Böylelikle stres olamadan ya da herhangi bir yere geç kalma kaygısı güdmeden güne rahatlıkla başlayabilirsiniz.