Kıbrıs köftesi nasıl yapılır malzemeleri nelerdir bu lezzete bayılacaksınız!

Kıbrıs köftesi nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Köfte çeşitleri içerisinde yer alan en lezzetli tatlardan biri olan kıbrıs köftesini denediniz mi?

Kıbrıs köftesi nasıl yapılır malzemeleri nelerdir bu lezzete bayılacaksınız!
-A A+

Kıbrıs köftesi nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Bu zamana kadar birçok köfteyi tatmış olabilirsiniz. Ama bu köfte diğerlerinden bambaşka bir tada sahip. Kıbrıs köftesinin lezzetini deneyenler bilir. Siz de zaman kaybetmeden bu enfes lezzeti denemelisiniz. İşte malzeme listesi ve hazırlanışı ile kıbrıs köftesi tarifi! 

MALZEMELER: 

1 kilogram haşlanmış patates(rendelenmiş),250 gram kıyma
1 adet yumurta, 2 dilim bayat ekmek kırıntısı,1/2 demet  maydanoz(kıyılmış),1 adet soğan(rendelenmiş),1 çay kaşığı tuz,1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı nane

HAZIRLANIŞI: 

Derin bir kaseye aktardığınız haşlanmış, rendelenmiş patateslerin üzerine kıyma, bayat ekmek kırıntısı, doğranmış maydanoz, rendelenmiş soğan, tuz, kimyon ve naneyi ekleyin ve tüm malzemeler birbirine karışana dek yoğurun.
Ceviz büyüklüğünde parçalar alıp, elinizde şekil verin. Tavada kızdırdığınız derin yağda köfteleri altın sarısı rengini alana kadar kızartın ve sıcak olarak servis edin.