Kudret narının faydaları meme kanserini yok ediyor!

Kudret narının faydaları neler? Yeni yeni mutfaklarda yer almaya başlayan kudret narının meme kanserini yok ettiği ortaya çıktı.

Kudret narının faydaları meme kanserini yok ediyor!

En eski ve şifalı bitkilerden biri olan kudret narının insan sağlığına olan faydalarını duyunca inanamayacaksınız. Hastalıklara karşı yaygın olarak kullanılan kudret narı çağımızın hastalığı olan kanserlede mücadele ediyor. Yapılan son araştırmalara göre meme kanserini önlemeye yardımcı olduğu ortaya çıkan kudret narının bilinmeyen faydalarına gelin hep beraber bakalım. 

MEME KANSERİ TEDAVİSİNDE  OLDUKÇA ETKİLİ 

Şeker hastalığına faydasından dolayı tüm dünyada popüler bir besin haline gelen kudret narının başka bir faydası daha ortaya çıktı. Son yıllarda yapılan araştırmalar, kudret narı yaprağının ve meyvesinin kanser tedavisinde, özellikle meme kanserinde etkili olduğunu gösteriyor. 2010'da yapılan bir deneyde, kudret narının kanser hücrelerinin üremesini engellediği görüldü. Araştırmalar pozitif olsa da kudret narının meme kanserini nasıl iyileştirdiği hala soru işaretiydi.

DİĞER KANSER TÜRLERİNİ DE YOK ETTİĞİ TESPİT EDİLDİ 

Ancak 2013 yılında Çinli araştırmacılar, kudret narında bulunan, insülin stabilizasyonuna ve glikoz metabolizmasına etkisi bilinen glikozitlerin meme kanseri tümörleriyle savaştığını buldu. Göğüs kanserinin yanı sıra kudret narı, diğer kanser türlerinin tedavisinde de etkili. 2015'te yapılan başka bir araştırma kudret narı suyunun, pankreas kanser hücreleri arasındaki hücresel iletişimi azalttığını ortaya çıkardı. Pankreas kanseri türleri kemoterapiye karşı oldukça dayanıklı olduğu için hayatta kalma oranı oldukça düşük. Buna karşın kudret narı suyunu kemoterapi ilaçlarında kullanan uzmanlar, kanserle savaşta etkili olduğunu gördü. Kanserle savaşması ile birlikte kudret narının sağlığa pek çok faydası mevcut. Kudret narı ayrıca diyabeti ve insülin direncini önlüyor, metabolizmayı düzenliyor, iltihabı önlüyor. 

KAYNAK: haber7.com

Yorumlar