Zerdeçal sabunu tarifi cilt sorunlarını gideriyor!

Zerdeçal sabunu nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Cilt iyileştirici bu sabun sayesinde tüm cilt sorunlarınızı yok edeceksiniz. İşte hazırlanışı!

Zerdeçal sabunu tarifi cilt sorunlarını gideriyor!

Zerdeçal sabununun cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Sivilce problemini ortadan kaldırmasından tutun da aknelere kadar tüm cilt problemlerine iyi gelen zerdeçalı artık aktarlardan almak zorunda kalmayacaksınız. Evde basit malzemelerle kolay bir şekilde hazırlaybileceğiniz zerdeçal sabunun hazırlanışına gelin hep beraber bakalım. İşte cilt iyileştirici özelliğe sahip zerdeçal sabunu tarifi!

MALZEMELER: 

500 gram keçi sütü sabunu, 1 yemek kaşığı organik zerdeçal tozu

HAZIRLANIŞI: 

Cilt iyileştirme özelliğine sahip olan bu sabun sayesinde cildinizdeki tüm sorunları yok edebileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey keçi sütü sabununu rendelemek ve mikrodalgaya atmak. İçerisine birkaç tamla zerdeçal tozu ekleyin. Ardından bependiğiniz bir sabun kalıbının içerisine bu karışımı dökün ve donmasını bekleyin.  Keçi sütü sabununu rendeleyin ve mikrodalgaya atın, eritin. Arından zerdeçal tozunu ve isteğe bağlı olarak birkaç damla zerdeçal yağını ekleyin. Sabun kalıbına dökün ve 6-7 saat kadar donmasını bekleyin. Hepsi bu kadar! 

Yorumlar