Maden suyunun faydaları neler zayıflatır mı?

Maden suyu zayıflatır mı? Maden suyunun faydaları nelerdir? Soda ve maden suyu arasındaki fark nedir? İşte tüm merak ettikleriniz...

Maden suyunun faydaları neler zayıflatır mı?

Maden suyunun faydaları nelerdir? Maden suyu kilo veridirir mi? Maden suyunun cilde etkileri nelerdir? Maden suyu zayıflatır mı? Maden suyu ve soda arasındaki fark nedir? Günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz maden suyunun içerisinde bulunan mineraller sindirim sistemine pek çok farklı yararı bulunuyor! Bütün yararları bir arada düzenlemek gerekirse...

MADEN SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Maden suyunun içerisinde bulunan eriyik haldeki Mineraller vücudumuzda pek çok farklı sistemi desteklemektedir. Maden suyunun faydaları içerdiği ve vucudumuza yararı olanları özetlemek gerekirse; Kalsiyum, başta kemik sağlığı olmak üzere kalp ve damar sistemi için sinir sistemi iletileri için çok önemli. Magnezyum damar sağlığımız için hücresel sağlığımız için ve stresle baş etmemiz için ihtiyacımız olan bir mineraldir.

maden suyunun faydaları

Sodyum ve potasyum elektrolit dengesinde yani vücudumuzdaki sıvı dengesinin de çok önemli rol oynamaktadırlar. Florür önemli, özellikle Diş sağlığımız için önemli hatta Diş sağlığımız için en iyi içeceklerden biri doğal maden suyudur. Bununla birlikte bir karbonat var ve vücudumuzdaki sindirime özellikle mide ve bağırsaklara yardımcı oluyor.

MADEN SUYU KİLO VERDİRİR Mİ?

Fazla kilolu ve obez bireylerin besin tüketimi alışkanlıklarına baktığımızda hareketsizlik başta olmak üzere aşırı karbonhidrat özellikle rafine karbonhidrat aldıklarını düzensiz tüketimi olduklarını ve yetersiz su içtiklerini görüyoruz. Eğer açlık hissediyorsanız bu susuzlukla karışıyor olabilir aç mı hissettiniz bir düşünün bakalım belki de susuzsunuz ilk önce bir iki bardak su veya maden suyu için ala açlık hissediyorsanız İşte o zaman bu fizyolojik açlıktır yani gerçek açlık olabilir.

maden suyu zayıflatır mı faydaları nelerdir

Çünkü bu iki duygu birbirine karışıyor düzenli öğün tüketimi burada oldukça önemli ama doğru sıvı alımı çok çok daha önemli ve her gün 8  – 10 bardak su ile beraber bir iki şişe maden suyu tüketmekte fayda var.

MADEN SUYUNU CİLDİNİZDE DE KULLANABİLİRSİNİZ!

Cilt sağlığımız için Maden suyunu içebilirsiniz. Maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Doğal Maden Suyunu bir pamuk yardımı ile tonik olarakta kullanabilirsiniz. Çünkü içerisindeki dengeli bileşenler mineraller sayesinde cildinizin üzerindeki yağı kiri temizlemek cilt gözeneklerini toparlamak konusunda doğal bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğal içerikli Maden suyunu yalnız Soda ile karıştırmayın.

Çünkü 'Soda ile doğal maden suyu aynı şey değil' cildiniz için kullanacağınız bu ürünün doğal olması ve hijyenik şartlarda üretilmiş olmasına lütfen çok dikkat edin. Çünkü zengin mineralli bu içecekler böbrek ve sindirim sistemimize yardımcı olarak detoks sifik asyon etkisi göstermektedir. Yani vücudumuzun toksinlerden arınma sana zararlı maddelerden arınmasını yardımcı olarak da aslında cildimizi içerden de desteklemiş oluyor.

Yorumlar