Mide ağrısına ne iyi gelir sirke içerseniz...

Mide ağrısına ne iyi gelir? Evde uygulayacağınız hızlı ve sağlıklı tedavi yöntemleri ile bu sorununuzdan kurtulacaksınız!

Mide ağrısına ne iyi gelir sirke içerseniz...
-A A+

Çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman mideniz ağrıyabilir. Mide ağrısı tedavisi için ağrıya neden olan etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Bu durumda yapılacak şeylerden biri mide ağrısına iyi gelen ilaç kullanmak, bir diğer şey ise mide ağrısına iyi gelen yiyecekler yiyerek midenizin yatışmasını sağlamaktır. Aynı zamanda şifalı bitkilerle yapılan tedaviler ile mide ağrısı giderilebilir. Peki mide ağrısına ne iyi gelir? Evde uygulayacağınız hızlı ve sağlıklı tedavi yöntemleri ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. İşte mide ağrısı sorununuzu ortadan kaldıracak 4 öneri! 

ZENCEFİL 

Midenizi yatıştırmanın en emin yolu zencefildir. Hem de antik çağlardan beri kullanılan bir çaredir. Doğal yollardan bağorsak duvarlarını rahatlatıyor. Zencefil ve havuçlu bir tavuk suyuna çorba içmeyi deneyin veya ev yapımı bir zencefil çayı yudumlayın.

zencefil

HAZIRLANIŞI: 

En pratiği taze zencefilli limonlu çay: Altı ila sekiz ince dilim zencefil, kabuğu soyulmuş çeyrek  limonun üstüne dört fincan kadar kaynar su ekleyin ve ardından beş dakika boyunca kaynatın. Bu birkaç porsiyon yapar, bu nedenle gün boyunca yudumlayabilirsiniz ve inanılmaz lezzetlidir. İsterseniz içine çubuk tarçın veya elma dilimleri de koyabilirsiniz.

YULAF

Karın ağrılarının nedeni herzaman belirgin değildir, doğru çözümü bulmak burada öenm taşımaktadır. Ancak midede oluşan rahatsızlıkların nedeni gaz veyaz şişkinliktir. Bu tür rahatsızlıklar sindirim sorunlarından kaynaklanır ve bağırsağı hareketli tutmak için iyi miktarda lif içeren yatıştırıcı gıdalar gerektirir. Küçük bir kase glütensiz yulafı, badem sütü ile hazırlayıp yiyebilirsiniz. Bu mükemmel bir lif kaynağıdır. Yulaf çiğnendikten sonra jelatinimsi bir kıvam oluşturur; bu da sindirim sisteminizin tamamının rahatlatıcı ve iyileştirici bir filmle kaplandığı anlamına gelir.

HAZIRLANIŞI: 

Bir fincan glütensiz yulafı iki fincan süt ile orta ateşte küçük bir tencerede karıştırın. Yulaf pişene kadar beş dakika boyunca kaynasın. Soğuyunca elma küpleri ve biraz ceviz ekleyip yiyebilirsiniz.

DOĞAL ELMA SİRKESİ 

Karnınız ağırdığında ya da mideniz bozulduğunda elma sirkesi kullanmak genelde yalniş olarak görülmektedir. Ama sirke gerçekten çiğ ve doğal ise harika alkalinize edici etkilere sahiptir. Gastroözofageal Reflü Hastalığı ve asit reflüsü için adeta bir panzehirdir. Diliyorsanız ve yapabiliyorsanız bir çorba kaşığı elma sirkesi içmek de midenizi genel olarak rahatlatacaktır.

elma sirkesi

NANE 

Çayınıza taze nane yaprakları ilave etmek; gazı rahatlatmak ve onunla birlikte gelen o acılı ve rahatsız edici krampları azaltmak için yatıştırıcı bir yöntemdir. Nanenin, midenizdeki safra ve asit akışını desteklediği ve dengelediği bulunmuştur. Zaten her mide bulantısına nane tavsiye edilmez mi? Yalnız, naneyi kaynatmak yanlış olabilir ve ters tepebilir.