Mutluluk veren yiyecekler neler tabiki çikolata vazgeçilmezler arasında!

Mutluluk veren yiyecekler neler? Gün içerisinde çok sık mutsuz mu oluyorsunuz? Bu yiyecekler enerjinizi yükselterek sizi mutlu edecek!

Mutluluk veren yiyecekler neler tabiki çikolata vazgeçilmezler arasında!

Bazı besinlerin vücutta serotonini yükselterek mutluluğu arttırdığını biliyor muydunuz? Doğru besinleri tüketerek mutsuzluğun üstesinden gelmeniz mümkün! Evet yanlış duymadınız! Doğru besinleri tüketerek daha mutlu olabilirsiniz. Peki nasıl? Mutluluk veren besinler neler? İşte daha mutlu olmanızı sağlayacak bazı yiyecekler! 

MUZ 

Muz mutluluk veren besinler arasında yer alan yiyeceklerdendir.  İçerisinde bulundurduğu amino asit triptofan serotonin üretiminin artmasına yardımcı oluyor. 

BİTTER ÇİKOLATA 

Tabiki çikolata! Çikolata mutlu olmak için ilk tüketilen besinlerden biri diyebiliriz. Serotonini arttırarak mutlu olmaya yardımcı olur. Tatlı isteğinizi diğer tatlılara oranla daha hızlı keserken kişiyi de mutlu ediyor. Stres hormonunu azltır ve tam bir antioksidan kaynağıdır. 

YUMURTA 

Yumurta, ruh halinizi düzeltmeye yardımcı omega-3 yağ asitleri, çinko, B vitaminleri ve iyodür ile yüklü olan, aynı zamanda protein dolu bir besin. Tumurta aynı zamanda kişiyi uzun süre tok tutan bir besindir. Günde sadece 1 tane yemeniz yeterli olacaktır. 

VE TABİKİ SOMON! 

Mutluluk veren besinlerden bir tanesi de hiç şüphesiz somondur. Somon ruh halini iyileştiren ve depresyonla mücadele eden bir besindir. İster fırında ister ızgarada  tercih edin.  Sağlıklı bir besin olan somonun bu iki türlü tüketilme şekli mutluluğunuzu arttıracaktır. 

 

 

Yorumlar