Poşet çayın kullanım alanları neler ayakkabı kokusunu gideriyor!

Poşen çayın kullanım alanları neler? Günlük yaşantınızda sıklıkla tükettiğiniz çayın farklı farklı kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız.

Poşet çayın kullanım alanları neler ayakkabı kokusunu gideriyor!

Poşet çay içmeyi sevenler buraya! Günlük yaşantınızda sıklıkla tüketmeyi sevdiğiniz poşet çayın farklı farklı kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz? Ayakkabı kokusunu gidermesinden tutun da saç kepeklerini yok etmesine kadar pek çok konuda size yardımcı olacak poşet çayın bilinmeyen faydalarının neler olduğuna gelin hep birlikte bakalım. İşte poşet çayın birbirinden farklı kullanım alanları! 

KÖTÜ AYAKKABI KOKULARINI GİDERİYOR 

Ayakkabılarınız kötü kokuyorsa ve bu durumun üstesinden gelemiyorsanız poşet çay ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Tükettiğiniz poşet çayı çöpe atmak yerine kurutun ve ayakkabınızın içerisinde bekletin. 

 DİŞ ETLERİNE İYİ GELİYOR 

Poeşt çayın bir başka kullanım alanı ise diş etlerine iyi gelmesidir. Özellikle diş etlerindeki kanamaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Poşet çayı gazlı bez işlevi görüp ısırabilirsiniz. 

TEMİZLİKTE DE KULLANABİLİRSİNİZ

Parlatıcı özelliği ile ayna ve cam temizliğinizde çay poşetini kullanabilirsiniz. Her zamankinden daha parlak ve temiz  görünecektir.

 SAÇ KEPEKLERİNE VEDA EDEBİLİRSİNİZ!

Başa bela olan saç kepeklerinden kurtulamanın bir başka yoluda poşet çaydan geçiyor. Kepeklerinizden kurtulmak için  akşamdan demlediğiniz poşet çay ile saçlarınızı banyodan 1 saat önceden yıkamanız yeterli olacaktır. Gözle görülür değişimi kısa süre içerisinde fark edebileceksiniz. 

 

Yorumlar