Sabah uyanınca yapılan hatalar neler perdeleri açmayı unutursanız...

Sabah uyanınca yapılan hatalar nelerdir? Sabah saatlerinde uyanır uyanmaz bilmeden en sık yapılan hataların neler olduğunu sizler için araştırdık.

Sabah uyanınca yapılan hatalar neler perdeleri açmayı unutursanız...

Yoğun bir iş temposu ya da ev işleri hemen hemen hepimizin şikayet ettiği konular arasında yer alıyor. Sabahları uyanmakta bu iki tempoda epey zorlaşabiliyor. Yataktan zorla kaldırdığınız bedeninize kalkar kalkmaz bilmeden zarar veriyor olabilirsiniz. Üstelik yaptığınız bu hatalar gün içerisinde daha da yorgun ve keyifsiz olmanıza neden oluyor. Elmaelma.com olarak sizlere sabah uyanınca hemen hemen herkesin bilmeden yaptığı hataların neler olduğunu ve bu hataların vücutta ne gibi sorunlara yol açtığını hazırladık. Peki sabah uyanınca yapılan hatalar neler? İşte dikkat etmeniz gerekenler! 

YATAKTAN HIZLI KALKMAYIN! 

Alarm çalar çalmaz yataktan fırlayıp kendinizi atmanın ne kadar zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Yataktan hızlı kalkmanın bele oldukça zararı bulunuyor. Bu hareket sonucu kişide bel ağrıları ve disk kaymaları görülebiliyor. Bu nedenle bu davranıştan mutlaka uzak durmalısınız. Yataktan asla birden kalkmayın ve kalkmadan önce mutlaka dizlerinizi kendinize doğru çekip esneme hareketleri yapın. 

ALARMI SAKIN ERTELEMEYİN! 

En çok yapılan hatalardan biri de alarmın ertelenmesidir. Alarm ertelemek vücudun işleyişini bozmaktadır. Uzmanların bu konuda ciddi uyarıları bulunuyor. Alarm çalar çalmaz uyanmaya özen göstermeniz vücut sağlığınız için daha iyi olacaktır. 

UYANIR UYANMAZ PERDELERİNİZİ AÇIN 

Güne pozitif başlamak istiyorsanız uyanır uyanmaz perdelerinizi açın.  Uzmanların önerilerine göre depresyondan korunmak için de sabah güneşinden yararlanmak gerekiyor. Bu nedenle sabah uyanır uyanmaz perdelerinizi açmayı  sakın unutmayın!

 

Yorumlar