Susam dişleri beyazlatır mı bembeyaz gülüşler için...

Susam dişleri beyazlatır mı? Susamın faydaları neler? Dişleri beyazlatmada etkili olan bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık.

Susam dişleri beyazlatır mı bembeyaz gülüşler için...

Susam tahinin ana maddesi olarak bilinmektedir. Tohum olarak bulunan susam baharat olarakta kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda yer alan susamın insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Dişleri beyazlatmasından tutunda kötü kolestrolü düşürmesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan susamın bilinmeyen faydalarını öğrendikten sonra mutfaklarınızdan eksik etmeyeceksiniz. Peki susam gerçekten dişleri beyazlatıyor mu? Diş beyazlatan susam kürü nasıl yapılır? Susamın faydaları neler? İşte susama dair tüm bilinmesi gerekenler!

YORGUNLUK VE HALSİZLİĞE İYİ GELMEKTEDİR 

 Susuma içeriğinde bol miktarda demir maddesi barındırmaktadır. Anemi riskini ortadan kaldran susam yorgunluk ve halsizlik hislerinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır. 

KÖTÜ KOLESTROL SEVİYESİNİ DÜŞÜYOR 

Susam kötü kolestrol seviyesinin de düşmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kalbi beslemekte ve damarların sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Arter hastalığına yakalanma ve felç geçirme riskini azaltır.

KARACİĞERDEKİ TOKSİNLERİ TEMİZLİYOR 

Yapılan araştırmalara göre karaciğerdeki toksinleri temizliyor. Gözdeki bozuk hücreleri yenilemede de etkili olduğu bilinir.

DİŞLERİ BEYAZLATIYOR 

Susam aynı zamanda ağız ve diş sağlığına da iyi gelmektedir. Özellikle yağının dişleri beyazlattığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.

DİŞ BEYAZLATAN SUSAM KÜRÜ

MALZEMELER

1 yemek kaşığı susam yağı ,1 yemek kaşığı limon suyu

UYGULANIŞI

İki malzemeyi iyice karıştırınız 5 dakika bekleyiniz. Daha sonra gazlı bez yardımıyla dişlerinize ve diş etlerinize masaj yaparak uygulayınız. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı iyice durulayınız. Hafta da 2 defa bu karışımı dişlerinize uygulayınız.

Yorumlar