Takma kirpik en kolay nasıl takılır eğer çok uzunsa...

Takma kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları neler? İşte son zamanların trendi takma kirpik takımına dair tüm merak edilenler!

Takma kirpik en kolay nasıl takılır eğer çok uzunsa...

Son zamanların en popüler makyaj malzemeleri arasında yer alıyor belki de takma kirpik. Günlük hayatta çok fazla tercih edilmese de özel günlerin demirbaşı olmuş durumda. Bugün size takma kirpik takmayı bilmeyenler için takma kirpik takmanın püf noktalarını hazırladık. Daha kolay bir şekilde takma kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları neler? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da. 

 BOYUTUNA DİKKAT EDİN 

Kirpiği kutusundan çıkartırken cımbız kullanın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek şekilde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Eğer takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin. Çünkü göz boyutunuzdan daha uzun olduğu zaman ortaya yapay bir görüntü çıkıyor. Bu görüntüden kurtulmak istiyorsanız kirpik takmadan önce ilk dikkat edeceğiinz şey boyutu olmalıdır. 

YAPIŞTIRICI SÜRERKEN DİKKAT EDİN 

Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz yoğunlaşsın. Yapıştırıcının biraz kurumasını bekleyin. Çok sıvı halde sürmeye kalkarsanız bu kendi kirpiklerinize yapışacaktır. Bu da temizlerken kirpiklerinize zarar verebilir ve dökülmeye neden olabilir. 

KİRPİK DİPLERİNE SİYAH KALEM SÜRÜN 

 Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız kontrolü daha kolay sağlamış olursunuz. Son olarak iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Son olarak siyah bir kalemle yapışkanlı görüntüden kurtulun. 

 

Yorumlar