Lavanta çiçeği nasıl bakılır bu uyarılara kulak verin!

Lavanta çiçeği nasıl bakılır? Baharın yaklaşmasıyla birlikte güzel kokuları da getiren lavanta çiçeğinin bakımına dair merak edilenleri sizler için araştırdık!

Lavanta çiçeği nasıl bakılır bu uyarılara kulak verin!

Yatıştırıcı bir kokusu olması özelliğiyle pek çok kişi tarafından sevilen bir kokudur lavanta kokusu. Genellikle oda spreylerinde ya da araba kokularında kullanılan bu kokunun çiçeği de oldukça hoş görünümlü ve insana huzur veren bir çiçektir. Baharın simgesi olarak görülen bu çiçek tam bir güneş aşığıdır. Asla soğuk yerde bırakılmaması gereken bu çiçeği yetiştirmek isteyenler için lavanta çiçeğini yetiştirmenin püf noktalarını hazırladık. Peki lavanta çiçeği nasıl yetiştirilir? Lavanta çiçeği yetiştirmenin püf noktaları nelerdir? İşte tüm merak bu soruların yanıtlarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz. 

GÜNEŞ ALAN BİR YERE KOYUN 

Lavanta çiçeği yetiştirilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalrdan bir tanesi güneştir. Bu çiçek güneşli ortamları çok sevmektedir. Bu nedenle güneşli ortamlarda bırakılmaları uygun olacaktır. 

DÜZENLİ OLARAK SU VERMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

Lavanta çiçeği ilk ekildiği zaman çok fazla suya ihtiyaç duymaktadır. Diğer senelerde bu kadar su ihtiyacı yoktur fakat ilk zamanlarda düzenli olarak su vermeye özen göstermeniz doğru bir davranış olacaktır. 

ASLA SOĞUKTA BIRAKMAYIN 

Lavanta çiçeği soğuğa dayanıklı değildir. Bu nedenle asla soğukta bırakılmaması gereken bir çiçektir. Sıcak ve güneş gören mekanlarda bakımı ve dikimi yapılmalıdır.

Yorumlar