Yüz şeklinize göre kaş alma teknikleri

Kaş şekilleri yüz ifadesini fazlasıyla değiştirir ve yüze önemli bir görünüm kazandırır. Peki kaşlarımızı nasıl almalıyız?

Yüz şeklinize göre kaş alma teknikleri

Kaş şekilleri surat ifadeniz için en önemli ayrıntıdır. Kaşınızdan kopan bir telin, üzerindeki ufacık değişikliğin bile yüz ifadenizde ne kadar büyük bir değişikliğe neden olduğunu biliyor musunuz? Bir de yanlış şekillendirilmiş ya da yüzünüze uygun olmayan bir kaşa sahip olduğunuzu düşünün. Tüm bu kötü görünümden kurtulmak için yüz şeklinize uygun bir kaş modeli seçmelisiniz...

Oval yüze sahip olanlar için kaş şekilleri

Oval bir yüze sahipseniz keskin kavislere sahip kaşlar için için ideal. Amaç yüzünüzü daha uzun göstermektir. Bu nedenle kavisler işe yarayacaktır.aynı zamanda kaşınızın ucu aşağı doğru bitmemelidir. 

Üçgen yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Üçgen yüzlülerin alın bölgeleri normalden biraz daha geniştir. Bu nedenle kavisli olmayan ve uzun kaş modeline sahip olmalılar. Aynı zamanda seyrek kaşlara sahip olanlar için kaş kalemini öneririz.

Dikdörtgen sahip olanlar için kaş şekilleri
Dikdörtgen yüzlüler için en uygun kaş şekli kavislidir. Ancak kesinlikle keskin kavisler vermemeye özen gösterin. Yüzün üst kısmını biraz daha geniş göstermek amacıyla kaşlarınıza kavis vermelisiniz. Aynı zamanda hafifçe kaşlarınızın arasını da doldurun.

Kare yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
kara yüz şekline en uygun kaş yuvarlak kavisli şekildir. Yüzünüzdeki keskin hatları dağıtmak için olabildiğinde yuvarlak hatlı kaşlara sahip olun. Aynı zamanda kaşlarınızın arasını da boş bırakmayın.

Yuvarlak yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Köşeli kaş şekli yuvarlak yüz hatlarına sahip biri için en idealidir. Aynı zamanda son dönemlerde bu yüz şekline sahip olanlarda düz kaşları da görmek mümkün. Oldukça da güzel duruyor. Kaşlarınızın dağınık kalmamasına ve boşluksuz olmasına özen gösterin

Yorumlar