Elif Şafak'tan olay yaratacak itiraf!

Elif Şafak'tan şaşırtan itiraf, biseksüelim. Yazar Elif Şafak TED Talks konuşmasında bugüne dek karalama ve damgalama konusu nedeniyle biseksüel olduğunu insanların içinde söyleyemediğini anlattı.

Elif Şafak'tan olay yaratacak itiraf!

Tükiye hakkında eleştirileriyle dikkat çeken ve İngiltere'de yaşayan Elif Şafak'tan şaşırtan itiraf geldi: ''Biseksüelim''

TED Talks'ta konuşan yazar Elif Şafak, yüzlerce dinleyicinin önünde ilginç bir itirafta bulundu. Yazar Elif Şafak TED Talks konuşmasında bugüne dek karalama ve damgalama konusu nedeniyle biseksüel olduğunu insanların içinde söyleyemediğini anlattı.

Yazar Elif Şafak, New York'ta konuşmasında şunları söyledi: 

"Biz yazarlar olarak bir her zaman öyküleri kovalarız. Fakat aynı zamanda suskunluklar, hakkında konuşamadığımız şeyler; siyasi, kültürel tabular ve kendi sessizliğimizle de ilgiliyizdir. Ben her zaman azınlık hakları konusunu yüksek sesle konuşan ve üzerinde yazı yazan biri oldum, kadın hakları LGBT hakları gibi... Ancak bu konuşmamı hazırlarken; biseksüel olduğumu insanların içinde konuşma cesareti gösteremediğimin farkına vardım. Çünkü karalama, alay, nefret ve damgalamaların peşimden gelmesinden korktum. Fakat kimse durumun karmaşıklığı nedeniyle sessiz kalmamalıdır." Elif Şafak bu sözler karşısında dinleyicilerden alkış aldı.

Yorumlar