Zinde uyanmak için yapılması gerekenler alarmı 15 dakika erkene kurun!

Zinde uyanmak için yapılması gerekenler nelerdir? Güne daha zinde başlamak istiyorsanız bu önerilere kulak verin! İşte sabahları zinde uyanmak için 5 tüyo!

Zinde uyanmak için yapılması gerekenler alarmı 15 dakika erkene kurun!

Sabahları işe veya okula gitmek için erken uyanmak zorunda olanlar, yataklarından daha zor kalkmaya ve kendilerini isteksiz hissetmeye başladı. Kış aylarının gelmesi havaların soğuması ve geç aydınlanmasıyla birlikte bu durum daha da belirgin bir hal almaya başladı. Gün içerisinde gününüzün nasıl geçeceğini  belirleyen en önemli faktörlerden biridir sabahları güzel uyanmak. Sabah uyandığınızda kendinizi yorgun hissediyorsanız, başınızı yastıktan ayıramıyorsanız sizin için hazırladığımız bu 5 öneriye dikkat edin. Peki sabahları uyanmak için yapılması gerekenler neler? İşte sizi güne daha zinde hazırlayacak 5 öneri! 

KAHVALTIYI ATLAMAYIN

Güne daha zinde başlamanın en önemli noktalarından biri hiç kuşkusuz sağlıklı yapılan kahvaltıdır. Sabahları tüketeceğiniz az miktarda bir şeker yararlı olacaktır. Yapılan araştırmalar, kahvaltıda az miktarda şeker alanların hafızalarının diğerlerine göre daha güçlü olduğunu ortaya koymuştur. 

MUTLAKA EGZERSİZ YAPIN

Sabahları daha zinde uyanmak istiyorsanız mutlaka hareket edin. Küçük egzersiz programları uygulayarak güne daha dinç başlamanız mümkün olacaktır. Uyandığınızda spor yapmaya hiç vaktiniz kalmıyorsa işe giderken toplu taşıma araçları yerine yakın mesafedeyse yürümeyi tercih edebilirsiniz. Yada yürüyen merdiven ve asansör yerine yürüyerek çıkabilirsiniz. 

ALARIMDAN ÖNCE KALKIN 

 Her sabah alarmı uyandığınız saatten 15 dakika erkene kurun. Bu sayede hızla yataktan kalkıp, evden çıkmanız için ayırmış olduğunuz minimum süreyi bir telaş içerisinde geçirmek zorunda kalmazsınız. Yatakta geçireceğiniz bu süre hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak kendinizi güne adapte etmenizi sağlayacaktır. 

 DUŞ ALMAYA ÇALIŞIN 

Sabah uyandıktan sonra yapılan ılık bir duş daha zınde olmanızı sağlayacaktırç Y ada yüzünüzü soğuk bir suyla yıkamanız sizi uyandıracaktır. Böylece kan akışınız hızlanacak, daha zinde olacaksınız. 

SU İÇMEYİ SAKIN İHMAL ETMEYİN 

Kalkar kalkmaz yapılabilecek en mantık şeylerden biri de su içmektir. Vücudumuz uyku sırasında su kaybetmektedir bu da kişinin halsiz olmasına neden olmaktadır Eğer sabah uyanır uyanmaz su içerseniz bunun bedeninize vereceği enerjiyi ve ruhunuza vereceği neşeyi hemen hissedersiniz. Metabolizmayı hızlandıran bu davranışı sakın ihmal etmeyin. Günde en az 2,5 litre su içmeye özen gösterin. 

 

Yorumlar