Ayakkabı bakımı ve temizliği nasıl yapılır ömrünü uzatmanın 4 ipucu!

Ayakkabıların ömrünü uzatmak ve temiz görünmesini sağlamak için 4 basit tüyo hazırladık! İşte ayakkabı bakımı ve temizliği hakkında bilinmesi gerekenler!

Günlük hayatta tüm gün hareket ederken bize eşlik eden ayakkabıların ömünürünü uzatmak ve temiz kalmasını sağlamak her ne kadar uğraştırıcı gibi görünse en pratik haliyle sizi yormayacak püf noktaları bir araya getirdik! İş, okul veya ev farketmeksizinayakkabılar günlük hayatımızda vazgeçilmezi oynayan eşyalardır. Bu yüzden ayakkabıların çok çabuk yıpranmasını önlemek ve ayakkabıların ömrünü uzatmak için ayakkabı temizlemenin ve kullanmanın ipuçlarını sıraladık!

Ayakkabıları sağlıklı tutmanın yolu saklama koşullarından geçiyor. Her gün aynı ayakkabıyı giymekayakkabının daha çabuk yıpranmasına neden olduğundan, mümkün olduğu kadar farklı alternatiflere yönelmek gerek.

STİLETTO AYAKKABI BAKIMI NASIL YAPILIR?

Ayakkabıyı giydikten sonra hafif nemli bir bezle temizleyip kutusunda kılıfıyla saklamak öneriliyor. Sivri burunlu stiletto'larda ise burun kısmına pamuk koyarak kırılmalar önlenebiliyor.

Deri ve süet temizliği için özel spreyler etkili bir bakım yöntemiyken; deri için diş fırçasıyla yukarı doğru, süet için ise ince kıllı süet fırçasını tek bir yöne doğru hareket ettirerek temizlemek gerekiyor.

 

 

Yorumlar