Yumurta akıyla botoks maskesi değişime inanamayacaksınız!

Yumurta akıyla botoks maskesi nasıl yapılır? Yumurta maskesinin faydaları neler? Yumurta maskesiyle cildinizdeki değişime inanamayacaksınız!

Yumurta akıyla botoks maskesi değişime inanamayacaksınız!

Cilt bakımı kadınlar için oldukça önemlidir. Kimisi cilt bakımları için tonlarca para harcarken kimisi de doğal yöntemlere başvurarak ciltlerine bakım yapmakta tazeliğini ve canlılığını koruması için çaba harcamaktadır. Son zamanlarda en çok popüler olan trendlerden biri de botokstur. Kimisi buna cesaret edebiliyorken kimisi yanına bile yanaşmıyor. Peki size hiç para harcamanıza gerek kalmadan botoks yaptırabileceğinizi söylesek? Hatta kendi imkanlarınızla evde botoks etkili bir maskenin tarifini versek! Düzenli olarak uygulandığında tam bir botoks etkisi yaratan yumurta maskesinden bahsediyoruz. Yüzünüzdeki değişime inanamayacaksınız! Peki yumurta akıyla botoks maskesi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte yumurta maskesiyle cildinizde botoks etkisi yaratmanın formülü! 

YUMURTA MASKESİ NASIL YAPILIR? 

Bir yumurtanın sarısını ve beyazını ayrı kaplara ayıralım.İçlerine iki damla limon damlatalım. Yumurta beyazını iyice çırpmalısınız. Yumurta akı iyice bembeyaz ve kıvamlı olmalı. Yüzünüze bir fırça yardımıyla maskeyi sürebilirsiniz. Bir  tuvalet kağıdı ya da ince bir peçeteden parçalar kopararak cilt bakımı için yüzümüze yapıştırın. Daha sonra peçetenin üzerine br daha yumurta akı sürelim. Ardından kuruyunca bu işlemi bir daha yapalım. Bu işlemi yaparken dikkat etmrniz gereken en önemli nokta gözlerinize yaklaştırmamak olacaktır. İsterseniz boyun bölgenize de uygulama yapabilirsiniz.

20 DAKİKA BEKLETMENİZ YETERLİ OLACAKTIR 

Yumurta maskesini yüzünüzde yaklaşım 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Peçeteyi çıkarıtken siyah noktalarınızın yumuşayarak çıktığını göreceksiniz. Cildiniz ıslaksa biraz ıslatarak çıkartabilirsiniz. 

YUMURTANIN SARISINI KURUYANA KADAR YÜZÜNÜZDE BEKLETİN 

Sonra 2. işlem olarak yumurta sarısını cildinize sürün. Kuruyana kadar yüzünüzde bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın. Ardından nemlendirici sürebilirsiniz.  On gün boyunca yumurta maskesini yaptıktan sonra üç ay kadar bir süreyle ara vermeniz yerinde bir karar olacaktır. 

 

Yorumlar