Banyo bataryası nasıl değiştirilir işte en kolay yöntemi!

Banyo bataryası nasıl değiştirilir? Yalama yapıp su akıtmaya başlayan banyo bataryalarınızı usta çağırmadan kendinizde değiştirebilirsiniz. İşte yapılışı!

Banyo bataryası nasıl değiştirilir işte en kolay yöntemi!

Belli bir süre sonra banyo bataryaları su akıtmaya ve yalama olmaya başlamaktadır. Bu sorunu usta çağırmadan kendiniz lavabo bataryasını değiştirerek halledebilirsiniz. Üstelik öyle sanıldığı kadar zor bir şey değil. Peki banyo bataryası nasıl değiştirilir? Banyo bataryası nasıl takılır? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte banyo bataryasını değiştirmenin püf noktası... 

NASIL TAKILIR? 

Öncelikle, banyo ve tuvaletteki su vanasını kapatarak işe başlayın. Daha sonra duşun spral borusunu çıkarın.

TERS İSTİKAMETE DOĞRU AYIRIN 

İngiliz anahtarı, boru anahtarı gibi benzeri anahtarlar ile banyo bataryanızın yan bağlantılarını saat yönünde olmak üzere ters istikamete doğru ayırın. Ayırma esnasında bağlantıları sırayla 2 kez çevirerek yavaş yavaş gevşeterek çıkartın.

S BORUSU TAKMANIZA GEREK OLMAYACAK 

Yeni bataryaların içerisinde bulunan bir çift S borusunu takmanıza gerek olmayacaktır. S borusunu değiştirmek işinize zahmet katacaktır.

DUVARA MONTE ETMEYİ UNUTMAYIN 

Banyo bataryasını takarken önce parlak batarya ve aynalarını duvara monte etmeyi unutmayınız.

SICAĞA DAYANIKLI CONTA TAKIN 

Banyo bataryasının içine sıcağa dayanıklı üç çeyrek kırmızı conta takınız. (Normal üç çeyrek siyah conta da olabilir)

ELİNİZLE SIKABİLDİĞİNİZ KADAR SIKIN 

Banyo bataryasını takarken aynı anda ucunu da ellerinizle çeviriniz. Diş atlama durumunda tekrar çıkarıp deneyiniz. Elinizle sıkabildiğiniz kadar sıkınız. Yeteri kadar sıkı olduğuna emin olduğunuzda anahtarlarla sıkmaya devam ediniz.

Yorumlar