Banyo fayans temizliği nasıl yapılır sirke dökerseniz...

Banyo fayans temizliği nasıl yapılır? Evde uygulayacağınız yöntemlerle kirlenmiş fayanslarınız pırıl pırıl olacak! İşte fayanslarınızı parlatacak püf noktalar!

Banyo fayans temizliği nasıl yapılır sirke dökerseniz...

Banyo fayans temizliği nasıl yapılır? Banyolardaki fayanslar bir süre sonra kir tutmakta ve ne yaparsanız yapın o kirler bir türlü çıkmamaktadır. Banyonuzdaki kirli fayansları size vereceğimiz pratik bilgilerle temizlerseniz, kısa sürede kirlerden kurtuldugunuzu göreceksiniz. Peki banyodaki fayans temiziliği nasıl yapılır? İşte banyonuzdaki fayansları pırıl pırıl yapacak bir kaç öneri! 

BEYAZ SİRKE İLE FAYANSLARINIZ PARLAYACAK

 Doğal temizliğin başrolü beyaz sirkededir. Fayans temizliğinde beyaz sirkeden faydalanabilirsiniz. Bir kabın(camsil kabı boyutlarında bir kap) yarısı beyaz sirke yarısını da ılık suyla doldurun. Bu karışımı fayansa dökün ve süngerin sert tarafıyla fayansları ovalayın. Ardından ılık suyla durulayın.

KARBONAT VE CAMASIR SUYUNU KARISTIRIN 

Karbonat çamaşır, suyu karışımıyla da fayanslarınızı temizleyebilirsiniz. Bir kaba 3 ölçü karbonat, 1 ölçü çamaşır suyu koyun. Fayansın üzerine biraz su dökün. Ardından bütün yüzeye bir fırça yardımıyla karışımı yayın. Yarım saat kadar bekleyin. Ardından karışımı bir sünger yardımıyla alın ve fayansları iyice durulayın. Çamaşır suyu kullandığınız için temizlik sırasında dikkatli olun.

FAYANS ARALARINI DİŞ FIRÇASI İLE OVALAYIN 

Derzleri diş fırçası ile ovabilirsiniz. Çamaşır suyunu biraz su ile inceltin ve bu karışı derzlere dökün, ardından da diş fırçasıyla ovun. Fayans temizliğinde ağır kimyasallar kullanmanız hem sağlığınız hem de fayanslar açısından önerilmez. Çok yoğun kimyasalları tercih etmemelisiniz. Kullandığınız malzeme ne olursa olsun, temizliğin arından fayansı iyice durulamalısınız.

 

Yorumlar