Çay lekesi halıdan nasıl çıkar işte en pratik yöntemi!

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar? Halıya dökülen çayı pratik bir şekilde temizlemenin en basit yolunu sizler için araştırdık. İşte yanıtı!

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar işte en pratik yöntemi!

En zor çıkan lekelerden biri de hiç kuşkusuz çay ve kahve lekeleridir. Ne kadar dikkatli olsakta zaman zaman fark etmeden el çarpmasıyla ya da ayağımızın takılmasıyla bu kazalara neden olabiliyoruz. Temizliği oldukça zor olan bu leker aslında sanıldığı kadar zor değil. Elmaelma.com okurları için halıya dökülen çay lekesini basit bir şekilde çıkarmanın püf noktalarını hazırladık. İşte halıya dökülen çayı temizlemenin en pratik yolu! 

BEYAZ SİRKE İLE LEKELERDEN ÇABUCAK KURTULUN 

Halıya dökülen çay ya da kahve elekeri kısa bir süre içerisinde halının dokusuna işlemekte ve sarı bir leke bırakmaktadır. Bu lekeye hemen müdahale edilmediği zaman pamuk içerisine yerleşerek kalıcı olmaktadır. Bu nedenle halınıza çay ya da kahve döküldüğü zaman hemen beyaz sirkeden yardım alın. Sizi bu lekelerden kurtaracak en etkili yöntem beyaz sirkedir. Tek yapmanız gereken beyaz sirke ve su karışımını lekenin üzerine döktükten sonra halıyı ıslak bezle ovarak silmek. Bir süre sonra lekenin çıktığını göreceksiniz. 

 

 

 

Yorumlar