Çiftli cam temizliği nasıl yapılır beyaz sirkeyle silerseniz...

Çiftli cam temizliği nasıl yapılır? Dışarıdan gelen sesleri azaltmasıyla bilinen çiftli camları kolaylıkla temizleme yöntemlerini sizler için paylaştık.

Çiftli cam temizliği nasıl yapılır beyaz sirkeyle silerseniz...

 Çiftli camın özelliği camın ısıyı geri çevirerek içeri hapsetmesiyle beraber, dışarıdan gelen gürültüyü de azaltmasıdır. Çift cam kişileri konforlu bir yaşama hazırlamaktadır. Fakat bu camların bakımı da biraz daha farklı olabilmektedir. Bilinenin aksi yöntemlerle camlarınızın temizliğini sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle çift cam temizliğini kolay bir hale getirebilecek bunun yanı sıra camlarınızın pırıl pırıl olmasını sağlayabileceksiniz. Peki nasıl? Çiftli cam temizliği nasıl yapılır? diyorsanız gelin içeriğimize beraber göz atalım. İşte yapmanız gerekenler! 

GÜVENLİK ÖNLEMİ ALMAYI UNUTMAYIN 

Öncelikle cam silerken ilk dikkat etmeniz gereken şey güvenliktir. Bunu hepimiz biliyor fakat pek fazla önemsemiyoruz. Lütfen bu konuda hasas olalım. Yüksek bir binada kalıyorsanız ve çift katlı camlara sahipseniz, belinize bir halat geçirdikten sonra camları silme aşamasına geçebilirsiniz. 

MIKNATISLI BEZ KULLANIN 

Çift katlı camlara sahip olan kişilerin mıknatıslı bez kullanması öneriliyor. Bu bezler oldukça derinlemesine hiyjen sağlayan bezlerdir. Ilık bir suyun içerisinde cam silme deterjanı koyunuz. Uzun saplı fırçalarla camın her yerini siliniz.

BEYAZ SİRKEYLE CAMLARINIZ PIRIL PIRIL OLACAK 

Cam silerken işinize en çok yarayacak şeylerden birinin sirke olduğunu duymuş muydunuz? Evet ılık bir suyun içerisine konulan beyaz sirke camlarınızın pırıl pırıl olmasını sağlayacak. Yetişemediğiniz yerleri uzun bir sopanın ucuna bez bağlayarak silme işlemiyle gerçekleştirebilirsiniz.  Pamuklu olmayan akıllı bezlerden alabilir ve çift taraflı camınızı koruma almış olabilirsiniz.

Yorumlar