Ev temizliği nasıl yapılır işte en pratik ve kolay yöntemler!

Ev temizliği nasıl yapılır? Ev temizliğine nereden başlanır? Pratik ve kolay yoldan ev temizliği yapmanın en etkili yöntemlerini sizler için araştırdık.

Ev temizliği nasıl yapılır işte en pratik ve kolay yöntemler!

Ev temizliği nasıl yapılır? Ev temizliğine nereden başlanır? Pratik ve kolay yoldan temizlik nasıl yapılır? Evde ayrıntılı temizlik yapmanın püf noktalarını sizler için araştırdık. Evinizi tertemiz yapacağınız, zamandan tasarruf edeceğiniz en kolay ve pratik yöntemleri sizler için araştırdık. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

EV TEMİZLİĞİNE NEREDEN BAŞLANIR?

Ev temizliğine başlarken ilk olarak yapmanız gereken şey en az kulladığınız odadan başlamak olmalıdır. Çok az kullandığınız odadan temziliğe başlarsanız temizlik kovanızdaki su da hemen kirlenmez böylece sürekli su değiştirmek zorunda da kalmazsınız. 

MUTFAK KOKU ÇEKME KONUSUNDA HASSAS BİR MEKAN

Temizliğe başlayacağınız bir diğer yerse mutfak olmalıdır. Mutfağı temizlerken kesinlikle temiz bir su yapmalısınız. Suyun pisliği anında kötü bir koku yayabilir. Mutfak koku çekme konusunda çok hassas bir mekandır. Öncelikle zemini siliniz. Daha sonra kilimi veya halıyı süpürünüz.

YATAK ODASINA MUM KOYARSANIZ... 

Geldik yatak odasına. Yatak odası temizliğini yaparken odanın merkezine mum yakıp koyabilirsiniz. Mum kötü kokuları içine çekmede katkı sağlayacaktır. Öncelikle odada halı varsa derinlemesine süpürünüz.

BANYO YERLERİNE KARBONAT DÖKERSENİZ... 

Banyo temizliğinde ise özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Banyo ıslak bir mekandır. Bu özelliği nedeniyle bazı yerlerde yosun veya küflenme yaşanabilir o nedenle o lekelerin üzerine ve banyo köşelerine biraz karbonat serpip bekleyiniz. Daha sonra temizleme işlemine başlayabilirsiniz.

 

Yorumlar