Evde bebek pudrası nasıl yapılır iki malzemeyle doğal pudra!

Bebeğinizin koku ve tahriş oluşumunun önüne geçmek için evde kendi bebek pudranızı yapabilirsiniz! Evde doğal bebek pudrası nasıl yapılır? İşte cevabı.

Evde bebek pudrası nasıl yapılır iki malzemeyle doğal pudra!

Bebeğinizin pişik olması ve tahrişi önlemek için sık sık kullanılan bebek ürünlerinden biri de bebek pudrasıdır. Ancak bebeğiniz için doğal ve güvenilir olanı kullanmak için evde kendi bebek pudranızı yapabilirsiniz. Peki evde doğal bebek pudrası nasıl yapılır? Bebek pudrası yapmak için malzemeler nelerdir? İşte bebeğiniz için en doğal yöntem olan kendi bebek pudranızı yapmanın detaylarını sizler için bir araya getirdik.

BEBEK PUDRASI NASIL YAPILIR?

Bebeğimizin hassas cildini korumak ve en iyisini kullanmayı hepimiz istiyoruz. Ancak en doğal olanı ve güvenilir olan yani bebeklerin cildinin en çok temas ettiği bebek pudrasını yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bebeğinizin teni için en güvenilir bebek pudrası yapmanın noktalarını bir araya getirdik.

Malzemeler; 1 kahve fincanı mısır nişastası 5 damla lavanta yağı yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; İçi derin bir kaba mısır nişastası ve lavanta yağını iyice karıştırın daha sonra mısır nişastasının parça parça olmasını engellemek için tahta kaşık ile iyice ezin. İşte bebek pudranız hazır! Elde ettiğiniz karışımı delikli bir kaba koyarak bebeğinize gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

ISLAK MENDİL KULLANMAYIN!

Islak mendillerdeki alkol ve parfümün, alerjik reaksiyonlara yol açabileceğini söyleyen Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Meltem Önder, ebeveynlere şu uyarıda bulundu: “Bebek ve çocuklar için kullanılan ürünlerde dikkatli davranılması gerekir. Islak mendil kullanımında dikkatli olunmalı. Çünkü bunlar yüksek miktarda parfüm ve alkol gibi dezenfektanlar içerebiliyor. Yüksek miktardaki alkol ve parfüm, ciltte kızarıklık, ödem, kabartı, su toplaması ya da döküntü gibi çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor.

Bunların yerine bebeklerin temizliği için ılık su kullanılması doğru olacaktır. Temizlik koton ya da pamuklu bezle yapılmalı. Özellikle ağız ve göz çevresi temizliğinde dikkatli olunmalı. Hele ki egzaması olan çocuklarda bu ihmal edilmemeli. Genital bölge ve kalça temizliğinde idrar ve kullanılan mendillere bağlı pişikler olabiliyor. Burada da ıslak mendil kullanılmamalı.”

Yorumlar