Fırın içi nasıl temizlenir limon mucizesine şahit olun!

Fırın içi nasıl temizlenir? Mutfaktaki işlerin neredeyse en zoru olarak kabul edilen fırın içi temizliğinin pratik yöntemlerini sizler için hazırladık.

Fırın içi nasıl temizlenir limon mucizesine şahit olun!

Mutfaktaki işlerin en zoru olarak kabul edilen işlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz fırın temizliğidir.  Tüm kadınların neredeyse kabusu haline gelen bu temizlik hem çok yormakta hem de epeyce zaman almaktadır. Elmaelma.com olarak sizlere fırın içi temizliğinin en pratik yolunu hazırladık. Size önereceğimiz bu yöntemler sayesinde sizde kısa sürede fırın temizliğinizi yapabileceksiniz. Peki fırın içi nasıl temizlenir? sorunun cevabını içeriğimizden okuyabilirsiniz. 

KARBONATLA SİLMEYİ DENEYİN 

Fırın içini karbonatla silerekte temizleyebilirsiniz. Özellikle köşelerini diş fırçasından yardım alarak fırçlayabilirsiniz. 

 FIRIN İÇİNE SİRKELİ SU KOYARAK BEKLETİN 

Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk iş bir metal içerisine sıcak kaynamış suyu dökmek ve içerisine elma veya üzüm sirkesi ilave etmek. Öncede ısıtılmış fırının içerisine bu kabı yerleştirin ve 15 dakika boyunca bekletin. Dikkat etmeniz gereken şey kabın plastik olmamasıdır. Bekledikten sonra metal kabı fırının içinden çıkarın ve köpüklü sünger yardımıyla fırının içini temizleyin 

FIRIN İÇİNİ LİMONLA SİLERSENİZ... 

Fırın içi temizliği yapmanın bir başka püf noktası ise limonu ikiye bölüp, limonla fırının içini bastırarak silmek olacaktır. 5 dakika sonra fırın içini yine köpüklü bezle silerek temizleyin. Lekelerin çok çabuk bir şekide çıktığını göreceksiniz. 

 

 

Yorumlar