Giysi dolabı kokusu nasıl giderilir işte en etkili yöntemi!

Giysi dolabı kokusu nasıl giderilir? Dolapların içerisine sinen ter kokusu ve toz duman kokusunu gidermenin en etkili yöntemlerini sizler için hazırladık.

Giysi dolabı kokusu nasıl giderilir işte en etkili yöntemi!

Giysi dolaplarımız bir süre sonra toz ve dumandan veya içerisine sinen ter kokusundan dolayı havasız kokmaktadır. Elmaelma.com olarak bu kokuyu gidermek için yapılabilecek en etkili yöntemlerin neler olduğunu sizler için araştırdık. Peki giysi dolabı kokusu nasıl giderilir? İşte giysi dolabınızdaki kötü kokulardan kurtulmanın en etkili yöntemi! 

DOLABI HAVALANDIRIN 

Bunun yanı sıra sabah ve akşam olmak üzere iki kez dolabın olduğu odayı havalandırın. Böylece kötü kokuların dolap içerisinde kalmasını ve bu kokunun elbiselere sinmesini  engellemiş olursunuz.

HİJYENİK KOKULARDAN YARARLANIN 

Giysi dolabınızın içerisinde bakteri ya da güve gibi sorunlar bulunuyorsa bunun için hijyenik kokular kullanabilirsiniz. Bu kokuları kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta son kullanma tarihleridir. Son kullanma tarihleri geçimş kokuları kullanmamaya özen gösterin. Koku giderici özelliğe sahip olan bu spreyler hem giysilerinize sinen kokuları hem de dolabınıza sinen kokuyu yok edecektir. 

 

 

Yorumlar