Hızlı oje kurutma teknikleri elinizi buzlu suya sokun!

Hızlı oje kurutmanın yolları neler? Oje sürdükten sonra kurumasını beklemeye vakti olmayanlar için en pratik yöntemleri sizler için hazırladık!

Hızlı oje kurutma teknikleri elinizi buzlu suya sokun!

Biz kadınlar için güzellik demek hepinizin de bildiği gibi ekstra bir vakit demektir. Güzelliğine ve bakımına düşkün olan kadınlar için vazgeçilmezlerden biri de oje sürmektir. Oje sürmek oldukça titizlik isteyen bir konudur. Oje süren kadınlar bilirler ki oje yeteri kadar kurumadığı zaman sağa sola değerek hem eşyaların hem de tırnakların mahvolmasına neden oluyor. Elmaelma.com olarak bu riski göze almak istemeyen ve oje sürdükten sonra kurumasını beklemeye vakti olmayan kadınlar için hızlı oje kurutma tekniklerini hazırladık. Peki hızlı oje kurutmanın yolları neler? İşte hızlı oje kurutmakla ilgili tüm bilinmesi gerekenler! 

ELLERİNİZİ BUZLU SUYA SOKUN 

Oje sürmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey su dolu bir kaba buz atmak olsun. Siz ojenizi sürene kadar buzlar eriyecek ve su soğuyacaktır. Oje sürme işleminizi bitirdikten sonra ellerinizi hemen bu suya sokun. Buz dolu kaseye ellerinizi sokup üç dakika kadar bekleyin. Şok etkisiyle birlikte parmaklarınızdaki ojeler hemen kuruyacaktır. Bulaşır diye bir endişeniz olmasın. Bulaşmadan ojelerinizi kurutabileceksiniz. 

DERİN DONDURUCUYA ELLERİNİZİ SOKUN 

Hızlı oje kurutmanın bir başka tekniği ise derin dondurucuya ellerinizi sokmaktan geçiyor. Derin dondurucuda 5 - 10 saniye kadar bekletmeniz de işe yarayacaktır.

KİMYASAL SPREYLER UYGULAYIN 

Hızlı oje kurutmanın bir başka yöntemi ise kimyasal spreyler uygulamaktır. Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz kimyasal spreyler işinizi kolaylaştıracaktır. 

 

 

Yorumlar