Jaluzi perde temizliği nasıl yapılır pamuklu temiz bir çorabı...

Jaluzi perde temizliği nasıl yapılır? Jaluzi perde yıkanır mı? İşte günümüzde gittikçe popüler olan jaluzi perde temizliği hakkında tüm merak edilenler!

Jaluzi perde temizliği nasıl yapılır pamuklu temiz bir çorabı...

Günümüzde artık gittikçe daha çok tercih edilmeye başlayan jaluzi perdeler hem eve modern bir görünüm kazandırmakta hem de perde temizliği açısından kişilere rahat bir temizleme imkanı sunmaktadır. Aslında dışarıdan bakıldığı zaman temizlemesi oldukça zor görünen bu perdelerin temizleme yöntemi bilinirse hiçte okadar zor değil. Elmaelma.com olarak sizlere jaluzi perde temizliğine dair bilinmesi gerekenleri hazırladık. Peki Jaluzi perde temizliği nasıl yapılır? Jaluzi perde yıkanır mı? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte jaluzi perde temizliğine dair tüm merak edilenler... 

KOLAY KULLANIM JALUZİ PERDELER NASIL TEMİZLENİR?

Jaluzi perdeler artık son zamanlarda eski perdelerin yerine geçmiş ve çoğu insan tarafından tercih edilen perdeler arasında yer almaktadır. Hem kolay kullanımı hem de modern görüntüsü sebebiyle çoğu insanın tercih ettiği jaluzi perdeler evi olduğundan da ferah göstermektedir. Fakat bu perdenin kullanımına dair bilgisi olmayanların gözünü biraz korkutabiliyor. Özellikle temizliği akla geldiğinde biraz düşündürücü olabiliyor. Her ne kadar jaluzi perdelerin temizliği zorlayıcı gibi görünsede aslında kullanımı kadar pratik ve kolay.

JALUZİ PERDELERİN BAKIMI NASIL YAPILIR?

Jaluzi perde temizliğinde ilk olarak yapmanız gereken şey perde üzerinde biriken tozları elektirikli bir süpürge yardımıyla temizlemek olacaktır. Daha sonra nemli bir tüylü fırça ile perdenin aralarındaki tozları rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Jaluzi perdelerin arasını daha rahat temizlemek için tahta bir kaşığa mikrofibez bezi sararak deterjansı suya batırıp batırıp perdelerin arasındaki tozları rahatlıkla alabilirsiniz.Ancak tüm bunların yerine daha kolay bir yöntem arıyorsanız pamuklu temiz bir çorabı elinize geçirip aynı şekilde deterjanlı suya batırıp jaluzi perdelerin arasındaki tozları temizleyebilirsiniz.

 

Yorumlar