Pirinç eşyalar nasıl temizlenir kararan eşyaları sabun ile köpürtürseniz...

Kararan pirinç eşyaları günlük hayatta sağlıklı bir şekilde ilk halindeki gibi parlak görünümüne kavuşturmak için hazırladığımız 7 yönteme göz atabilirsiniz!

Pirinç eşyalar nasıl temizlenir kararan eşyaları sabun ile köpürtürseniz...

Günlük hayatta dekoratif olarak kullandığımız pirinç eşyalar zamanla kararabilir. Kararan eşyaları çöpe atmak yerine kolay yöntemler ile ilk aldığınız görüntüsü gibi parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Genellikle anlık durumu kurtarmak adına gelişi güzel yapılan yetersiz parlatma yöntemlerini bir kenara bırakıp kolay yöntemleri deneyebilirsiniz. Kararan pirinç eşyaları parlatma yöntemleri neler? İşte pratik yöntemleri sizler için bir araya getirdik!

KARARAN PİRİNÇ EŞYALAR NASIL PARLATILIR?

-Pirinç eşyaları parlatmak için cila yerine limon suyu kullanarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. 

-Kararan pirinç eşyaları uzun vadede parlatmak için sabun ile köpürtüp durulama işlemi ile sonuç elde edebilirsiniz. Ancak durulama yöntemini soğuk su ile yapmaya dikkat edin.

-Eşyalarınızı kurulamak için genellikle yumuşak havlular ile kurulayabilirsiniz. Bu işlem eşyalarınızın çizilmesini engellemiş olacaksınız.

-Sigara külü pirinç eşyaları temizlemede bilinen en eski yöntemlerden biridir. Odun ve sigara külü pirinç eşyaları parlatmak için kullanabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra vernik yardımı ile temizleyin.

Yorumlar