Plastik kaba sinmiş kokuyu çıkarmanın basit yolları

Genellikle meyve ve artan yemekleri saklamak için kullanılan plastik saklama kaplarına koku siniyor. Peki plastik kaba sinen koku nasıl çıkar işte

Plastik kaba sinmiş kokuyu çıkarmanın basit yolları

Mutfak hayatında kullanımı oldukça pratik olan plastik saklama kapları öğünlerde artan yemekleri saklamak için veya kuruyemiş, meyve gibi besinleri koymak için oldukça kullanışlıdır. Ancak içerisine koyulan besinler zamanlar plastik kaplara kokusu siniyor. Her ne kadar plastik kaplar kullanışlı olsa da içerisine sinen kokular zamanlar rahatsız edebilir. Ancak çöpe atmay yerine elmaelma.com olarak hazırladığımız plastik kaplara sinen kokudan kurtulmanın en pratik yöntemlerine göz atabilirsiniz! Plastik kaplara sinen koku nasıl gider? İşte merak edilen tüm detaylar haberin devamında saklı!

PLASTİK KAPLARA SİNEN KOKU NASIL ÇIKAR?

Plastik kaba sinen kokudan kurtulmak için kabın içerisine buz gibi bir su ile doldurun daha sonra su dolu kabın içerisine hardal ilave ederek iyice karıştırın. Daha sonra çalkaladığınız kabı 1 saat kadar beklettikten sonra istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 

Plastik kabınızı kapaksız bir şekilde buz dolabınızın dondurucu kısmına koyun ve bir gün boyunca bekletin. Eğer ki kısa süreli bir uygulamaya ihtiyacınız varsa plastik kabınızın içerisine beyaz veya elma sirkesi dökün. Sirke kötü kokuları gidermek için en etkili yöntemlerden biri olacaktır. 

Kötü kokan plastik kabın içerisine pirinç koyun daha sonra sıvı deterjan ve bir miktar su ilave ettikten sonra istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz!

 

Yorumlar