Bebeklerde sırt dikeni neden olur sırtında sert kıllar varsa...

Ebeveynlerin çoğunlukla farkına varmadığı bebeklerde sırt dikeni sorununa dikkat! Bebeğinizin sırtında sert kıllar çıkıyorsa nedeni sırt dikeni olabilir!

Bebeklerde sırt dikeni neden olur sırtında sert kıllar varsa...

Kulağa oldukça yabancı gelen bebeklerde sırt dikeni kelimesi yetişkinlerde sık sık görülen topuk dikeni ile karıştırılmaması gereken bir durumdur. Bebeğinizin sırtını ovarken elinize sert kıllar geliyorsa dikkat nedeni sırt dikeni olabilir. Peki sırt dikeni nedir, neden olur, bebeklerde sırt dikeni nasıl temizlenir? İşte sırt dikenine dair tüm merak ettiklerinizi elmaelma.com sayfasında bulabilirsiniz!

BEBEKLERDE SIRT DİKENİ BELİRTİLERİ NELER?

Bebeklik döneminde görülen sorunlardan biri de sırt dikenidir. Her ne kadar ebeveynler tarafından fark edilmese de erkek bebeklere oranla kız bebeklerde daha çok görülüyor. Sırtta tüylenme, sert kılların ele gelmesi ile ortaya çıkar. 

Bebek için zararlı olup olmadığı belirli olmayan sırt dikeni fark edildiği anda bebeğin sırtına masaj yapılarak rahatlatılmaya çalışılmalıdır. 

BEBEKLERDE SIRT DİKENİ NASIL TEMİZLENİR?

Bebeğinizin sırtını ovarak hakiki zeytinyağı ile daha masaj yaparak bebeğinizin cildinin zarar görmesini ve tahril olmasını engelleyebilirsiniz. Gün içerisinde belirli aralıklarla cildini ovalayabilirsiniz.

BEBEKLERDE SIRT DİKENİ NEDEN OLUR?

Genellikle bebeklerin sırtında çıkan sert kıllar anneni bebeğin sırtını ovuştururken fark edilir. Bebeğin sırtındaki sert kılı temizlemek için bebeğinin her banyo sonrasında yukarıda belirttiğimiz şekilde masaj yaparak düşürebilirsiniz. Ancak her halükarda bir uzmana danışmayı ihmak etmeyin.

Yorumlar