Seramik yüzey nasıl temizlenir sirkeyle yıkayın!

Seramik yüzey nasıl temizlenir? Duvalarınızdaki veya yerlerinizdeki seramiklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak püf noktaları sizler için hazırladık.

Seramik yüzey nasıl temizlenir sirkeyle yıkayın!

Yerlerinizde veya duvarlarınızda seramik kaplama varsa ya da kaplattırmayı düşünüyorsanız bu haberimiz tam size göre! Seramiklerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak temizleme yöntemlerini sizler için hazırladık. Peki seramik yüzeyler nasıl temizlenir? İşte seramik yüzeylerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak tüyolar! 

SERAMİĞİN SOF PORSELEN OLMASINA DİKKAT EDİN 

Seramik yüzeyler temizlenirken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey, talimatlara uygun olarak temizlenmesidir. Seramik alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor. O da aldığınız seramiğin saf porselen olmasıdır. Ve bunun yanı sıra suya karşı dayanıklı olması da önem taşımaktadır. 

ELEKTİRİK SÜPÜRGESİYLE SÜPÜRÜN 

Seramik döşeli banyo veya mutfak zeminlerinizi süpürge veya elektirik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. 

DETERJANLA YÜZEYİ SİLİN 

Seramik döşeli bölgeyi ılık su içine konulmuş bir miktar ev temizlik deterjanı ilave ettikten sonra yüzeyi siliniz. Seramik yüzeyini ıslatarak inatçı lekeleri fırça yardımyla temizleyebilirisiniz. 

SERAMİĞİ PARLATMAK İÇİN SİRKE KULLANABİLİRSİNİZ 

Yer ve duvalarınızdaki seramiği parlatmak için sirke kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir de sodyum bikarbonat kullanmanız yeterli olacaktır.  İçerisine sirke sodyum bikarbonat kattığınız bir suyla yüzeyleri silerek, parlatabilirsiniz. Ovaladığınız yüzeyleri tamamen arınana kadar temiz suyla yıkamayı ihmal etmeyin. 

 

 

Yorumlar