Yatak temizliği nasıl yapılır altını temizlemeyi unutmayın!

Her telden bir öneri çıkan yatak temizliği hakkında bilinmesi gerekenleri derledik! Yatak temizliği nasıl yapılır? Altını temizlemenin kolay yolları!

Yatak temizliği nasıl yapılır altını temizlemeyi unutmayın!

Bakteri oluşumuna zemin hazırlayan yerlerden biri de yataklardır. Uyku boyunca ısı değişikliğinin olduğu yatak temizliği hassasiyeti oldukça önemldir. Ancak her şeyde olduğu gibi yatak temizliğinde de bilinmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Peki yatak ve altını temizlerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yatak temizliği nasıl yapılır? Yatağın altı nasıl temizlenir? İşte en kolay haliyle elmaelma.com okurları için yatak ve altını temizlemenin kolay yöntemleri...

Temizliğin zor olduğu yerlerden biri de yatak altlarıdır. Genellikle temizleme aralığının zor olduğu yerlerden biri olan yatağın alt kısımlarını temizlerken zorluk çekebiliyoruz. İşte bu noktada yatağı ve yatak altını temizlemenin en pratik yöntemlerini bir araya getirdik.

YATAK TEMİZLİĞİ VE YATAK ALTI NASIL TEMİZLENİR?

Yatak temizliğinde en önemli adımlardan biri yatağın havalanmasıdır. Yataktan kalkar kalkmaz yatağı örtmek yerine yatağı havalandırmak için 10 dakika kadar yatağı dağınık bırakın. Yatağı havalandırırken toplama işlemine geçmeden önce hem yatğı hem de yattığınız odayı havalandırmak için camlarıda açarak 10 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Böylelikle yatağınızdaki bakteri oluşumunu önleyebilirsiniz.

Yatakta bakteri oluşumunu önlemenin bir diğer yolu da antibakteriyel bir spreyi yatağınız dağınıkken sıkmak olacaktır. Bu en pratik yöntemlerden biridir.  Ancak antibakteriyel bir spreyiniz yoksa onun yerine karbonatlı suyu boş bir sprey şişesine koyarak yatağınızın üzerine sıkabilirsiniz.  

Hemen hemen birçoğumuzun yatağın altını temizlerden zorluk yaşıyoruz. Ancak sizi bu sorundan kurtaracak bir önerimiz var! Genellikle yerleri silmeye yardımcı olan viladanın başı yatağın altını silmek için dar gelebilir. Bu noktada uzun ince bir sopaya deterjanlı suya sokarak yatağınızın altını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. 

Yorumlar