Yumurta nasıl saklanmalı buzdolabının yumurtalık kabında saklamayın!

Yumurtaları taze tutmak ve çabuk bozulmasını önlemek için bir araya getirdiğimiz yöntemleri bir araya getirdik. Yumurtalar nasıl taze tutulur? İşte cevabı!

Yumurta nasıl saklanmalı buzdolabının yumurtalık kabında saklamayın!

İnsan sağlığında mucize yaratan besin olan besin yumurta protein açısından oldukça zengin bir vitamin kaynağıdır. Yumurtayı en doğal haliyle tüketmek için bozulmadan saklamanın yöntemlerini elmaelma.com olarak bir araya getirdik. Yumurtayı tüketmek için çok fazla bekletilmemesi gibi nasıl saklandığı da oldukça önemlidir. Sağlık açısından oldukça önemli bir besin olan yumurta nasıl saklanır? Yumurta saklamanınn püf noktaları nelerdir? İşte yumurta saklamanın püf noktaları...

YUMURTA NASIL SAKLANIR?

-Yumurtayı dolaba yerleştirmeden önce soğuk sudangeçirmeyin unutmayın. Soğuk su yumurtalarınızın dinç ve taze kalmasına yardımcı olacaktır. 

-Satın aldığınız yumurtaları taze tutmanın bir diğer yolu da buzdolabında orta kısımlarında tutmaktır. Yumurtalarınızı her seferinde açılıp kapanan buz dolabının merkezinde tutmak yerine ısıyı dengede tutan kısımda saklamak taze kalmasını etkileyen yöntemlerden biridir. 

-Her buzdolabında yumurtalık kutuları bulunuyor. İşte size ilginç bir bilgi daha! Yumurtalarınızı buzdolabınızın yumurtalık kutusunda muhafaza etmek yerine karton kutuda saklamak yumurtalarınızın taze kalmasına yardımcı olacaktır. 

-Yumurtalarınızın son kullanma tarihi geçtikten sonra tek başına tüketebilirsiniz. Ancak başka bir yemeğin içerisinde son kullanma tarihi geçmiş bir yumurtayı kullanmayın. 

Yorumlar