Adet kanı lekesi nasıl çıkar?

Adet kanı lekesi nasıl çıkar? Özellikle iç çamaşırlara bulaşan adet kanı lekesini çıkarmanın basit yolunu ünlü blogger Rosie sosyal medya hesabından yayınladı.

Adet kanı lekesi nasıl çıkar?

Adet kanı lekesini bulaştığı yerden çıkarmak hiç de kolay değil. Özellikle iç çamaşırlarına bulaşan adet kanı lekesi her kadının her ay yaşadığı kabuslardan biridir. Ancak adet kanı lekesini çıkaran basit bir formül sizi her ay çamaşırlarını çöpe atmaktan kurtaracak.

İngiltere'nin ünlü blog yazarı Rosie tarafından yönetilen Four By Nine Brush sitesinde, lekeli bir çamaşır basit bir yöntemle tertemiz oldu. 200 bin takipçisi bulunan sitede yayınlanan görüntülere göre Rosie hidrojen peroksit kullanarak dakikalar içinde çamaşırını tertemiz yaptı. 200 bin takipçinin olduğu sayfada görüntüler kısa sürede 190 binden fazla izleme aldı. 

Adet kanı bulaşan çamaşırı temizlemek için önce iç çamaşırınızı deterjansız 'soğuk suyla' yıkamanız gerekiyor. Ardından lekeli alanlara hidrojen peroksit uygulayın. Bir süre bekledikten sonra çamaşırı bol soğuk suyla yıkayın.

Adet kanı lekesi nasıl çıkar

Yorumlar