Kahkül alında kıl yapar mı yağlı alnınızı havalandırın!

Bir çok kadının kendi içinde çeliştiği saç kesim modellerinden olan kahkül hakkında ''Kahkül alında kıllanma yapar mı?'' gibi sorduğunuz sorulara yanıt aradık!

Kahkül alında kıl yapar mı yağlı alnınızı havalandırın!

Hayatımızın bir alanında bir çok kadın eminiz ki kahkül kestirmiştir. Ancak sonuç itibari ile memnun kalma ihtimalinin her kişide farklılık gösteren kahkül modeli oldukça kullanımı zor ve sabır isteyen kesimlerden biridir. Özellikle yaz aylarında alnın saçla teması halinde sivilce ve kaşınma şikayetleri ile genellikle kış aylarında daha çok kullanılan bu kesim hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bir araya getirdik! Özellikle, ''Kahkül alında kıllanma yapar mı? Kahkül alnı daraltır mı? Kahkül hangi yüz tipine yakışır?'' gibi merak edilen sorulara öncelik tanıdık. İşte kahkül hakkında tüm merak ettikleriniz...

KAHKÜL ALINDA KILLANMA YAPAR MI?

Genellikle kahkül muhabbetlerinde sıklıkla söylenen 'kahkül alında kıllanma yapar' iddiası doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. İlk olarak kahkül hakkında en çok merak ettiğiniz sorulardan biri de bu! Ancak alnı kapatan bu saç modelini kullanırken güneşte kahküllerinizi kaldırıp alnınızın hava almasına izin vermelisiniz. Gün içerisinde alnın sürekli kapalı kalması havasız kalmasına neden olur ve özellikle bu saç modelini yazın kullananlar için 'alnım çok sivilceleniyor, pütürlenmeler oldu' gibi şikayetlerin temel nedeni kapalı kalmasıdır. Ara ara kahküllerinizi kaldırıp alnınızın hava almasına izin verin.

KAHKÜL MODELİNİ İYİ SEÇİN!

Her ne kadar tek bir model gibi dursa da aslında kahkül kendi içinde farklı modelleri barındırıyor. Yüz tipinize ve tarzınıza göre seçebileceğiniz kahkül tercihinizi iyi yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde kısa sürede kahküllerinizden sıkılıp pişman olabilirsiniz.

TAKMA KAHKÜL KULLANIN!

Eğerki modelleri kendi göz kararınıza göre veremiyorsanız takma kahkülleri deneyebilirsiniz. Böylelikle saçınızı kestirmeden yüzünüde deneyerek seçebilirsiniz. Bu yöntem kahkül seçmede daha etkili olabilir.

YAĞLI CİLTLİYSENİZ DURUM DEĞİŞEBİLİR!

Kahkül kestirmeden çnce cilt tipinizide göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle yağlı ciltlerin kahkül kestirmesi pek önerilmez. Bunun nedeni ise cildin yağlı olması alın kısmında sivilce ve gün içerisinde kahkülün de yağlanmasına neden olarak parça parça ayrılmasına neden olabilir.

Yorumlar