Adnan Oktar'ın hastalığı ne kasık fıtığı cinsel hayatı nasıl etkiler?

Kasık fıtığı nedir? Kasık fıtığı neden olur? Kasık fıtığının tedavisi var mı? Adnan Oktar'ın kadınlarla birlikte olmasını engelleyen o hastalığın detayları...

Adnan Oktar'ın hastalığı ne kasık fıtığı cinsel hayatı nasıl etkiler?
-A A+

Kasık fıtığı nedir? Kasık fıtığı neden olur? Kasık fıtığının tedavisi var mıdır? Kasık fıtığı cinsel hayatı etkiler mi? Adnan Oktar'ın hastalığı ne? Özellikle erkeklerin baş düşmanı olan kasık fıtığı cinsel hayatı bitiriyor! Adnan Oktar'ın kadınlarla birlikte olamamasının nedeni de kasık fıtığı çıktı! İşte sizlere kasık fıtığı hakkında merak edilenler ve ayrıntılar...
 
KASIK FITIĞI NEDEN OLUR?

Karın duvarı fıtıklarının yaklaşık % 90'ı kasık fıtıklarıdır. Kasık fıtıkları daha çok erkeklerde görülür. Bazı kasık fıtıkları doğum sonrası kapanması gereken kasık kanalının kapanmaması veya yaşamın ilerleyen döneminde açılması sonucu ortaya çıkar (indirek kasık fıtıkları). Bazı kasık fıtıkları karın adalesinin zorlanma sonucu yırtılması ile ortaya çıkarlar, direk fıtıklar: Direk Fıtıklar. Göbek fıtıkları göbek çukuru içinden çıkan fıtıklardır. Göbek çukuru da, kasık kanalı gibi, karın duvarının doğumsal zayıf bölgelerinden birisidir. Göbek fıtıkları daha çok kadınlarda görülür. Göbek çevresi fıtıkları nispeten az görülür ve göbek fıtıkları gibi düşünmek gerekir. Kesi yeri fıtıkları daha önceden ameliyat olmuş kişilerde, kesi yerinin üstünde olur. Bütün karın duvarı fıtıklarının tedavisi cerrahidir. 

Fıtıkların oluş biçimini araç lastiğinde görülen balonlaşmaya benzetebiliriz. Aracın sert dış lastiği karın duvarımızdaki güçlü adaleler; ince olan iç lastik de barsaklar gibidir. Genel olarak dış lastik iç lastiği koruyacak ve içerde kalmasını sağlayacak güçtedir ancak bir zayıf nokta oluştuğunda, iç lastik dışa doğru balonlaşır. Bu durum zayıf bir karın duvarında fıtık oluşumuna çok benzer.

KASIK FITIĞI KİMLERDE GÖRÜLÜR?

Kasık fıtıkları her yaştan kadın ve erkekte görülebilir. Yeni doğan çocuktan ileri yaştaki kişilere kadar herkes de görülebilen bir hastalıktır kasıkta fıtık. Tüm fıtıkların % 90’ı kasık fıtıklarıdır. Göbek fıtığı ve kesi yeri fıtıkları geri kalan %10’luk kesimi oluşturur. Kasık fıtıkları erkeklerde, göbek fıtıkları kadınlarda daha sık görülür. 
 
-Fıtıklar, egzersizle, kilo vermekle veya ilaç tedavisi ile yok olmaz.
-Fıtıklar kendi hallerine bırakılmakla düzelmez.
-Fıtık tanısı konduktan sonra en kısa sürede onarılması iyi olur.

KASIK FITIĞI RİSKLERİ NELERDİR?
 
Her zaman kolayca içeri girip kaybolan kasık fıtığı, bir gün gelir yatmakla hatta el ile içeri itmekle kaybolmaz. Fıtık içindeki bağırsak, yırtığın olduğu yere sıkışmıştır: Boğulmuş fıtık. Boğulmuş fıtıklarda kısa süre içinde o bölgede ağrı da başlar. Fıtık yerinde sıkışıp boğulan kısım içerisinde barsaklar olabilir ve bu acil ameliyat gerektiren ciddi bir durumdur. Ayrıca boğulmuş kasık fıtığı erkeklerde testislerin de zarar görmesine neden olabilir. 

kasık fıtığı

Büyük kasık fıtıkları bazen erkeklerde cinsel sorunlara yol açabilir. Bu sorunların önemli bir kısmı dış görünüş ile alakalı psikolojik kökenlidir ancak sağlıklı bir cinsel yaşama mani olur. Kasık fıtıkları zamanında onarılmadığı takdirde uzun süre içinde kronik isteksizlik veya iktidar sorunları yaratabilir.  

Kasık fıtığın bilinen tek tedavi yöntemi cerrahidir. Kasıkta fıtığa neden olan karın duvarındaki fiziki bir durum olan yırtığın, yine fiziki olarak kapatılması tek çaresidir. Bazı hastalar fıtık bağı veya korse kullanmakla biraz rahatladıklarını hissedebilir ancak bunlar fıtığın tedavisine katkı sağlamaz, fıtığın oluşturduğu olası risklerden de korumaz.