Kadınlar mı yoksa erkekler mi daha çok fantezi kurar sonuç şaşırtıcı

Herkezin fantezisi var mıdır? Kadınlar fantezi kurar mı? En çok erkekler mi yoksa kadınlar mı fantezi kurar? İşte cevaplar...

Kadınlar mı yoksa erkekler mi daha çok fantezi kurar sonuç şaşırtıcı
-A A+

Cinsel ilişki sırasında fantezilerden kaçınılmalı mıdır? Seks sırasında kadınlar neler düşünür? Kadınlar da fantezi kurar mı? Cinsellik eşler arasında çekinilmeden yaşanması gereken bir paylaşım. Ancak toplumsal baskılar, çekinme ve utanma gibi sebeplerle kadınlar fantezilerini gizlemeyi tercih edebiliyorlar. Oysa uzmanlar, kadınların cinsel fanteziler konusunda erkeklerden çok daha yaratıcı olduklarını söylüyor. Siz de fantezilerinizle monotonlaşan cinsel yaşamanınıza renk katabilirsiniz.

FANTEZİ KONUSUNDA KADINLAR...

Araştırmalar, kadınların gün içinde fantezi kurmaya ayırdıkları zamanın erkeklerden çok daha fazla olduğunu söylüyor! Üstelik kadınların fantezileri daha romantik ve duygusal. Erkekler cinsel organlar ve beden imajlarının öne çıktığı fantezilere odaklanırken kadınlar senaryolu ve oldukça romantik fanteziler kuruyorlar. Erkekler ise fantezi söz konusu olunca hiç denemedikleri ya da deneyemeyecekleri şeyleri hayal etmeyi seviyorlar.

KADINLAR CİNSEL İLİŞKİ YAŞAMADAN DA DOYUMA ULAŞIYOR

Araştırmalara göre kadınlar sadece fantezi kurarak, cinsel bir ilişki yaşamadan da doyuma ulaşabiliyor. Erkekler için ise fantezi etkili bir uyaran olsa da cinsel ilişkiyle sonuçlanmadığı durumlarda doyum sağlamıyor.

ERKEKLER BÖYLE KADINLARI DAHA ÇEKİCİ BULUYOR 

Kadınların renkli iç dünyaları cinsel hayatta aslında onlara üstünlük sağlıyor. Ancak kadınlar eşlerine fantezilerini anlatma konusunda güçlük çekip, fantezilerini hayal dünyalarına gömebiliyorlar. Eşine fantezisini anlatmak isteyen kadın en çok eşinin kendisine “bunu nereden biliyorsun?” ya da “daha önce böyle bir şey yaşadın mı?” gibi sorular sormasından çekiniyor. Oysa uzmanlar fantezilerin öğrenme yoluyla değil, tamamen kişinin yaratıcılığını kullanıp hayal kurması yoluyla ortaya çıktığında hem fikir. Üstelik kendine güvenli
bir şekilde ne istediğini eşine anlatabilen kadın eşine daha seksi geliyor.

CİNSEL OBJELER

Monotonlaşan aşk hayatını canlandırmanın en kolay ve belki de en renkli yolu cinsel objeler ve seksi iç çamaşırlarından destek almak... Kullanımı güvenceli, sertifikalı ve çiftin birlikte seçtikleri cinsel objelerle aşk hayatı bir anda tutkulu bir hal alabiliyor. Ancak uzmanlar çiftin birlikte karar almadıkları fantezi ve oyuncakların uzun vadede eşlerden birini cinsellikten soğutabileceğinin altınıysa önemle çiziyorlar. Temalı kostümler, seksi jartiyerler ve siyah çamaşırlar da çiftlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

IŞIK VE MEKAN

Cinselliği sadece yatak odasına hapsetmemekte fayda var. İlişkiye renk katmak için evin farklı köşelerinde cinselliği yaşamak coşkuyu artırabiliyor. Romantik müzikler, loş bir mum ışığı gibi dış uyaranlar renkli bir cinsel yaşamın altın detayları.

UYARILMA KOLAYLIĞI SAĞLIYOR

Cinsel fantezi kurmak özellikle ileri yaşlarda cinsel istek problem yaşayan çiftler için uyarılma kolaylığı sağlıyor. Fanteziler çiftlerin üzerindeki baskıları azaltıyor. Kişinin cinsel birleşme sırasında havaya girmesine ve kendi kendini erotize etmesine yardımcı oluyor. Duyguları canlı tutuyor; cinsel yaşantıyı monotonluktan, sıradanlıktan uzaklaştırıp renklendiriyor ve zenginleştiriyor. Fanteziler, evliliklerde yıllar geçip ilişki olgunlaştığında artan boşanma ve aldatma ihtimallerinin düşmesinde de rol oynayabiliyor. Bu nedenle uzmanlar, çiftlere ve
özellikle de ilişkisi belli bir suüreyi aşanlara ilişkilerini tazeleyebilmek için dönem dönem de fantezilerin büyülü dünyasından destek almalarını öneriyor.