Diş ağrısı doğal yöntemler neler tuzlu suyu mutlaka deneyin!

Diş ağrısı doğal yöntemlerle nasıl geçer? İşte yaşam kalitesini düşüren oldukça can sıkıcı bir durum olan diş ağrısını geçirmenin doğal yolları!

Diş ağrısı doğal yöntemler neler tuzlu suyu mutlaka deneyin!

Diş ağrısı doğal yollarla nasıl geçer? Oldukça kötü bir ağrı olan yaşam kalitesini düşüren diş ağrıları çoğu zaman baş edilemeyecek boyuta ulaşıp insanını canından bezdirebiliyor. Dişiniz ağrıdığında elbette ki doktora gitmelisiniz. Fakat bazen öyle yerli yersiz zamanlarda ağrıyabiliyor ki çareyi ağrıyı kesecek doğal yöntemlerde buluyoruz. Peki diş ağrısını kesen doğal yöntemler neler? Diş ağrısı nasıl geçer? İşte elmaelma.com olarak sizlere diş ağrısını geçirecek doğal yöntemlerin neler olduğunu araştırdık. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

TUZLU SUYU MUTLAKA DENEYİN! 

Diş etlerinizde iltihaplanma varsa bunun en iyi çözümü tuzlu su ya da sirkeli sudur. Yapmanız gereken tek şey, 1 su bardağı oda sıcaklığında suyun içine 1 yemek kaşığı sirke ya da 1 çay kaşığı tuz ilave etmek, güzelce karıştırdıktan sonra ağrıyan bölgeye bol bol gelecek şekilde gargara yapmak. Hepsi bu kadar! Diş ağrınızın hafiflediğini fark edeceksiniz. 

KARBONATI DENEYEBİLİRSİNİZ 

Karbonatta iltihaplı bölgenin ağrısını dindirme konusunda oldukça faydalıdır. Eğer evinizde karbonat varsa iki farklı şekilde uygulayabilirsiniz. İlki, yine 1 su bardağı suyun içine 1 çay kaşığı kadar karbonat ekleyip bu suyla bol bol gargara yapmak.

SARIMSAK TAM BİR MUCİZE

Ölümsüzlüğün sırrı olarak bilinen sarımsak diş ağrısına da oldukça fayda sağlıyor. İsterseniz bir diş sarımsağı doğrudan yiyin isterseniz sulandırarak ağrıyan bölgeye koyun. Ya da sarımsağı havanda ezerek dişinizin üzerine koyabilirsiniz. Kısa sürede faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. 

 

 

Yorumlar